Abdullah Karapıçak, davet edilmeme olayı için açıklama yaptı

AK Parti tarafından düzenlenen, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın katıldığı programa, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak davet edilmemesi tepkilere neden olmuştu. Karapıçak davet edilmeme olayı için açıklama yayınladı.

Abdullah Karapıçak, davet edilmeme olayı için açıklama yaptı

SAMSUN’DA YOK, ORDU’DA VAR
AK Parti tarafından hazırlanan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Samsun programına davet edilmeyen MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve teşkilatına yapılan saygısızlığın yansımaları devam ederken, Samsun sonrası Ordu'ya geçen Albayrak'ın programına Ordu Ak Parti İl Başkanının MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'u bizzat arayarak bakanın programına davet ettiği öğrenildi.

TEPKİLER DEVAM EDİYOR
Samsun programına davet edilmeyen MHP Samsun teşkilatı için AK Parti’ye Cumhur İttifakı’nı zedelediği gerekçesiyle hem MHP hem de AK Partililer tepki gösterdi.

KARAPIÇAK AÇIKLAMA YAPTI
Devam eden tepkiler üzerine MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, kırgın olunacak bir durumun olmadığını, Cumhur İttifakı’nın Samsun’da sorunsuz devam ettiğini söyledi.

Karapıçak açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Cumhur İttifakımız; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin liderliklerinde; ülkemizin ali menfaatlerini, milli birlik ve beraberliğimizi esas alan bir anlayışı ifade etmektedir.

Beka dediğimiz bu süreçte esas olan, kişiler ve olaylar değil Milletimizin âli menfaatleri doğrultusunda yol aldığımız Cumhur İttifakıdır. İttifakın temelleri, milli mücadelenin başlangıç şehri olan Samsun’da çok daha sağlamdır.

Cumhur İttifakı çıkara, al-ver sürecine dayalı bir ittifak olmadığı gibi masa başında kurulan bir ittifak da değildir. Bu bağlamda Samsun’da Cumhur İttifakına zarar verecek söylem, eylem ve polemiğe, kötü niyetli yaklaşımlara ittifakın tarafları olarak izin vermeyiz.

Cumhur İttifakının tarihi görev ve sorumluluklarını omuzlarımızda hissederken, ülke için adına beka dediğimiz bu süreçte anlık olaylar ve durumların hiçbir önemi olmadığı gibi ittifaka zarar vermesine de izin vermeyiz ve vermeyeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER