87 kişiyi işe alan Demirtaş, İlkadım Belediyesi’ne işçi almadık dedi

İyi Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, geçtiğimiz günlerde işe giren 87 işçiye rağmen belediyeye personel almadık dedi. AK Partili personellerin çöp kamyonu arkasına sürülmesini de yalanlayan Demirtaş, “Siyasi karar almıyorum, herkes işini yapacak, yapmayanın yeri burası değil” dedi.

87 kişiyi işe alan Demirtaş, İlkadım Belediyesi’ne işçi almadık dedi

Samsun’un İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, bugün gerçekleştirilen meclis toplantısı sonrasında açıklama yaptı.

SEÇİMLERDE SEÇMENE İŞ SÖZÜ VERİLDİ
31 Mart yerel seçimlerinde seçmenlerden oy alabilmek için iş sözü verdiğini yalanlayan Demirtaş, “seçimi kazanırsak, sizi işe alacağım’ diye bir taahhüdümüz olmadı.” Dedi.

EYLEMLERİN ÜZERİNE İŞE ALIM YAPILDI
Seçimlerde iş vaadiyle çalışan ve seçimlerden sonra işe alınmayan vatandaşlar, İlkadım Belediyesi önünde eylem yapmışlardı. Yaptıkları eylem sonrasında geçtiğimiz haftalarda 87 kişi işe alınmıştı.

İŞE ALDIĞI KİŞİLERİDE İNKAR ETTİ
İlkadım Belediyesi’nde işe alınan 87 kişiyi inkar eden İyi Partili Başkan Demirtaş, “Şu anda belediyenin mali yapısı iyi değil, henüz işçi almadık ama bir formül bularak almak istiyoruz” dedi.

ÇÖP KAMYONUNUN ARKASINA GÖNDERMİŞ
Bir önceki dönem personellerin AK Partili Başkan Erdoğan Tok zamanında işe alınması nedeniyle görev yerinden alınan çöp kamyonunun arkasına çalışmaya gönderen Demirtaş, “ Adam kayırmacılık yaparsak yanlış olur. Biz yapmıyoruz. Burası yatma yeri değil, herkes görev verildiği işi yapacak. Dışarıda ekmek arayan çok kişi var” dedi.

Kaynak: Gerçek Taraf

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 21:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz namustur
Söz namustur - 1 ay Önce

Söz namustur verdiğin sözü tut bence arkandan küfür ettirme sen verdiğin sözü ve cslustirdigin ve seçimi nasıl aldığını çok iyi biliyoruz.. eşin kanser sende kanser olursun bu kadar insanı görmezlikten gelmeye hakkın yok söz namustur

Secmen
Secmen - 1 ay Önce

Bu adamın samimiyetine inanmıyorum.. işine geldiği gibi adamına göre iş yapıyor.. Belediye ekonomik bozuk diyor.. gazi imara bağlı düğün salonları gelen paralar nereye gidiyor. işinize göre ödeme yaptığınız insanlar ne olacak.. bu adam hep yalan söylüyor

SIRADAKİ HABER