100'üncü yıl anısına yapılan kabartma tabloları devlet büyüklerimize hediye edeceğiz

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sanat Atölyesi'ni ziyaretinde, "100'üncü yıl anısına yapılan kabartma tabloları devlet büyüklerimize hediye edeceğiz" dedi

100'üncü yıl anısına yapılan kabartma tabloları devlet büyüklerimize hediye edeceğiz

Büyükşehir Belediyesi Sanat Atölyesi’ni de ziyaret eden Başkan Mustafa Demir, burada gerçekleştirilen sanatsal çalışmalara büyük ilgi gösterdi. Sanat eseri üretimini artırarak satışa sunacaklarını söyleyen Demir, "Atölyemizde 100'üncü yıl anısına yapılan kabartma tabloları devlet büyüklerimize hediye edeceğiz" açıklamasında bulundu.

DEMİR'DEN 'MAKİNA İKMAL' TURU
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kurum içi inceleme gezileri kapsamında Genel Sekreter İlhan Bayram ile birlikte Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı’nı ziyaret etti. Daire Başkanı Mehmet Ekmekçi ve şube müdürleri ile bir araya gelen Başkan Mustafa Demir, çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Makine bakım, ikmal, tasarım ve grafik, yol işaretleme şube müdürlüklerini de gezen Başkan Demir, çalışmaları yerinde inceledi.

RÖLYEFLER, TABLOLAR, KABARTMALAR...
Son olarak kente estetik ve sanatsal değer kazandıran Büyükşehir Belediyesi Sanat Atölyesi’ni de ziyaret eden Başkan Mustafa Demir, rölyeflerden heykellere, el işlemelerinden taş kabartmalara, sanatsal tablolardan hediyelik eşya ürünlerine kadar çok sayıda eserin yapılışıyla ilgili bilgi edindi.

ÇARŞAMBA'NIN SİMGESİ OLACAK
Çarşamba İlçesi'nin simgelerinden 8 köşe kasket ile topuklu ayakkabı heykeline ilgi gösteren Mustafa Demir, "Bu heykel Çarşamba'ya götürülsün, orada sergilensin" talimatını verdi. "Büyük Önder’in milli mücadeleyi Samsun’da başlatmasının 100'üncü yılı anısına yapılan kabartmalı tabloları, kutlama günü devlet büyüklerine hediye edeceğiz" açıklamasında bulunan Demir, ayrıca şunları söyledi:

'ESERLER İÇ PİYASADA SATILACAK'
"Sanat Atölyesi'nde çok sayıda eserinin ustalıkla yapılabildiğini görmek beni mutlu etti. Sanatsal faaliyetlerin üretimini artırarak eserlerin kent tanıtımına ve ekonomisine katkı vermek için iç piyasada da satışa sunulmasını sağlayacağız. Ayrıca ürün ve eser çeşitliliğini çoğaltacağız."

YORUM EKLE