Zihni Şahin; Ordu’da ki TEDES Gibi Olursa İzin Vermem

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun’a gelecek olan TEDES hakkında açıklama yaptı. Şahin; Samsun’a gelecek olan TEDES Ordu ilinde daha önceden uygulamaya konulan gibi ise izin vermem dedi.

Zihni Şahin; Ordu’da ki TEDES Gibi Olursa İzin Vermem

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'nin (TEDES), Samsun ilimizde uygulanacağı bir süre önce gündeme gelmişti. Bilindiği gibi TEDES konusu bizden önce konuşulan ve Samsun trafiğini rahatlatmak amacı taşıyan bir uygulama olarak düşünülmüş ve karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını temin etmek olarak hayata geçirilmesi planlanmıştı.

 

ORDU'DA Ki GİBİ OLMAYACAK

TEDES denilince Ordu ilimiz örneği nedeniyle halkımız tarafından endişeyle karşılanmıştı. TEDES konusunda gerekli incelemeler yapılmaktadır. İncelemelerimiz sonucunda belirtilen amaçların dışında olduğu ve halkımıza zarar vereceği ortaya çıkarsa asla izin vermem.

 

HALKIMIZA ZARAR VERMEM

Bizim görevimiz halkımıza zarar vermek değil. Halkımıza hizmet etmektir. Samsunumuzun ciddi bir trafik, otopark problemi bulunmaktadır. Biz bu problemleri çözerken halkımıza maddi olarak bir zarar veremeyiz. Bu konuda ve her konuda biz, milletvekillerimiz ve siyasi irademiz olarak her zaman halkımızın yanındayız. Halkımızın zararına olacak bir duruma izin vermeyiz. Samsunumuzun problemlerini çözerken ortak akıl ile hareket edeceğimizi, bilimi esas alacağımızı ve halkımızla birlikte sevgiyle yürüyeceğimizi ilk günden itibaren ifade ediyorum. Trafik ve genel anlamıyla ulaşım konusunda da bu anlayışımız olacaktır.

 
Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER