Zihni Şahin Kontrol Altında Tutulacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin’i kontrol altında tutmak için, genel sekreterliği Hasan Basri Kurt’un getirileceği iddia edildi.

Zihni Şahin Kontrol Altında Tutulacak

 

AK Parti il yönetimi ve vekilleri Zihni Şahin’in İstanbul’a kadar gidip Büyükşehir adayı olan Mustafa Demir dahil 40 ilin belediye başkan adaylarının açıklanması için düzenlenen toplantıya katılmaması, AK Parti yönetiminde şok etkisi yarattı.

 

MUSTAFA DEMİR RAHATSIZ OLDU

AK Parti tabanında, Zihni Şahin’in aday tanıtım toplantısına katılmaması olumlu karşılanırken, AK Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Adayı Mustafa Demir ve AK Parti il yönetimini rahatsız etti.

 

ZİHNİ ŞAHİN’İ KONTROL ALTINA ALIN

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Adayı Mustafa Demir ve AK Parti il yönetimi tarafından, Zihni Şahin’in direnişi kontrol altına alınması için çeşitli stratejiler geliştirildi. Seçime kadar Zihni Şahin’i domine etmek için Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği makanından 65 yaş nedeni ile emekli olmak için son izinlerini kullanan Coşkun Öncel’in yerine asaleten bir genel sekreter atanarak kontrol altında tutulmaya çalışılacak.

 

HASAN BASRİ KURT İLE ÖNLEM

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği için, Mustafa Demir’e yakın olan isim olarak Hasan Basri Kurt olacağı öne sürüldü.

 

HASAN BASRİ KURT KİMDİR?

2003 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde (İBB) göreve başlayan Hasan Basri Kurt, 2006 yılından itibaren İBB‘nin en genç müdürü olarak, Sağlık AŞ bünyesinde, sırasıyla İş-Proje Geliştirme Müdürü, Sosyal Hizmetler Müdürü, Proje Koordinasyon Müdürü olarak görev yaptı. Aynı dönemde Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları İl yönetiminde de yer alarak, İl Başkan Yardımcılığı ve Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundu. Hasan Basri Kurt, 25.ve 26. Dönem Genel seçimlerinde  Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili olmuştur. Kurt, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Kaynak: Okan Çakır / GerçekTaraf.com

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER