Zihni Şahin, 'Atakum'a Betona Mahkum Etmeyeceğim'

Atakum'un son yıllarda büyük göç aldığına dikkati çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Genç, "Buna karşın daha çok yeşil alan, daha çok spor alanları üretmek en önemli hedefimiz olacak" dedi

Zihni Şahin, 'Atakum'a Betona Mahkum Etmeyeceğim'

 

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Genç MÜSİAD, Samsun Mimar ve Mühendisler Grubu ve OMÜ Yenilikçi Düşünce ve Uygulama Topluluğu üyeleri ile kahvaltı programında bir araya geldi. Başkan Şahin gençlere, Atakum'da geleceğe yönelik projelerini anlattı, desteklerini istedi.

 

'MASUMLARI KATLEDENLERİ ALLAH KAHRETSİN'

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy'un da yer aldığı kahvaltı programı sonrası gençlere hitap eden Zihni Şahin, sözlerine, Yeni Zellanda'daki camilere düzenlenen terör saldırısını lanetleyerek başladı. Şahin, "Silahsız, masum insanları, sadece dini inançlarından dolayı katledenleri Allah kahretsin" dedi.

 

BETONLAŞMAYA KARŞI DAHA ÇOK YEŞİL ALAN

Daha sonra gençlere, Atakum'un gelecek 5 yılında yapmayı planladığı projelerini anlatan Başkan Zihni Şahin, "Atakum, Allah'ın her türlü güzelliği verdiği bir yer. Denizinin mavisiyle, sırtını yaslamış olduğu Kocadağ Yaylası'nın yeşiliyle bir yerleşim alanı. Durum böyle iken Atakum, hızla gelişen ve büyüyen bir kent. Atakum, 5 yılda 60 bin nüfus almış. Dolayısıyla betonlaşma kaçınılmaz oluyor. Bundan yola çıkarak, daha çok yeşil alan, daha çok spor alanları üretmek en önemli hedefimiz olacak" diye konuştu.

 

ÜNİVERSİTESİYLE, OKULLARIYLA EĞİTİM ÜSSÜ

Atakum'un aynı zamanda bir eğitim üssü olduğunu hatırlatan Zihni Şahin, "Onbinlerce öğrenciyi barındıran Ondokuz Mayıs Üniversitesi, kamu okullarımızın yanısıra çok sayıda özel okullarımız, hep Atakum ilçemizde. Eğitim kurumlarının çokluğu ve öğrenci sayısının fazlalığı nedeniyle eğitime ayrı bir önem vereceğiz. 7 gün 24 saat hizmet verecek uyumayan dijital kütüphanemiz eğitime yönelik önemli yatırımlarımızın başında geliyor" dedi.

 

ATAKUMLULARIN YAŞAM STANDARDI YÜKSELECEK

Başkan Şahin konuşmasının son bölümünde ise, "Atakum'un sanayi şehri olması Atakum'a ihanet olur diye düşünüyoruz. Atakum inşallah, kültür, sanat, turizm kenti olma yolunda ilerleyecek. Küçük sanayi sitesi kuracağımızı söyledi. Bundaki amacımız arabası bozulan Tekkeköy'e gitmesin, ilçemizde bakım onarımını yapsın diyedir. Bunun yanısıra kültür sanat merkezi kuracağız. Atakum'u festivaller şehri yapacağız. Halkımızla da paylaştığımız projelerimiz ve yatırımlarımızla Atakum'un yaşam standardını yükselteceğiz" ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 14:20
YORUM EKLE