banner176

Yedaş Genel Müdürü Rıdvan Aktürk Görevinden Ayrıldı

Samsun'da yaklaşık 2 yıldır görev yapan, istenmeyen müdür olarak anılan, Yedaş Genel Müdürü Rıdvan Aktürk görevinden ayrıldı.

Yedaş Genel Müdürü Rıdvan Aktürk Görevinden Ayrıldı

 

Çalık Enerji Strateji ve Planlama Direktörlüğü'nden yaklaşık iki yıl önce YEDAŞ Genel Müdürlüğü'ne atanan Rıdvan Aktürk, Samsun'da tartışmalı geçen 2 yıllık görevinden ayrıldı.

 

İşte Rıdvan Aktürk döneminde yaşanan olumsuz haberlerden bazıları;
 

15 Temmuz’da Yedaş Rezaleti

Samsun’un İlkadım ilçesinde 15 Temmuz’un ilk saatlerinde elektriklerin kesilmesi vatandaşı korku ve paniğe sürükledi.

15 Temmuz’un ilk saatlerinde yaşanan elektrik kesintisinin ardından duyulan birkaç el silah sesi vatandaşların daha çok panik olmasına neden oldu. Plansız ve programsız olarak elektrikleri kesen Yedaş yetkilileri elektrik kesintisinin nedenini belirtmezken,‘15 Temmuz’un birinci yıldönümünde kasıtlı olarak mı elektrikler kesildi’ sorusunu gündeme getirdi.

 

Bu kez YEDAŞ'a tepki Atakum ve Canik'ten

Samsun'un Bafra İlçesi'ndeki Kızılırmak Sanayi Sitesi'ndeki esnafların yaşanan uzun süreli elektrik kesintilerine tepki göstermesinden sonra, bir tepki de Canik ve Atakum İlçeleri'nde yaşayan mahalle sakinlerinden geldi. Bazı mahallelerde yaşanan ve 10 saat süren elektrik kesintileri bölge sakinlerini çileden çıkardı.

 

Enafın Maddi Kayıpları Var

YEDAŞ'ı gerekli mercilere şikayet etmek üzere eylem hazırlığında olduklarını belirten sanayi esnafı, "Bafra Sanayi Sitesi'nde meydana gelen elektrik kesintileri artık son noktaya ulaşmıştır. Kesintiler, sanayicilerimizin ve esnafımızın tepkilerinin artmasına neden olmuştur. Sürekli sanayi sitesinde yaşanan elektrik kesintileri firmalarımızın iş kayıplarına sebep olmuş, bunun neticesinde de ciddi zararlar yaşanmasına neden olmuştur.

 

Planlı Kesintiler Vatandaşı Bezdirdi

Samsun'da dün İlkadım, Atakum, Canik olmak üzere bazı ilçelerde yaşanan 6 saatlik elektrik kesintisi, vatandaşı isyan ettirdi. Elektriklerin uzun süre gelmemesi hayatı olumsuz etkiledi.

 

YEDAŞ'ta FETÖ’ye Destek Tartışması

YEDAŞ Genel Müdürü Aktürk, bir basın mensubunun kirada bulundukları binanın FETÖ'den soruşturma geçiren kişiye ait olduğunu, neden kurumun yer değiştirmediğini sordu. Aktürk, sinirlenerek, "FETÖ'ye destek sağlamıyoruz" dedi.

 

Vali'den YEDAŞ'a Uyarı

Samsun Eski Valisi İbrahim Şahin, karla mücadele konusunda gerekli önlemlerin alındığını belirterek, "Elektriklerin kesilmemesi önemli. Bu konuda YEDAŞ'ı uyardık, onlarda önlemlerini aldılar" dedi.

 

YEDAŞ Pes Dedirtti

Samsun YEDAŞ'ın bir esnafa kestiği elektirik faturası pes dedirtti. 1462 liralık elektrik faturasının 433 liralık kısmı dağıtım bedeli olarak istendi.

 

Fındıkçı TEDAŞ Mağduru Oldu

Terme’de fındık alım deposundaki elektrik kesintisi üreticiyi isyan ettirdi. 5 saat süren elektrik kesintisi randevuları iptal ettirdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER