Un Fiyatları İki Katına mı Çıktı?

Un fiyatlarının 175 TL olduğu yalanını sosyal medyadan yaymaya çalışan provokatörlerden, Samsun’da fabrikası bulunan Osmanlı Un’dan tokat gibi cevap.

Un Fiyatları İki Katına mı Çıktı?

 

Un fiyatlarının iki katına çıktığıyla ilgili haberlerin yapılmasının ardından Samsun'da faaliyet gösteren Osmanlı Un Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kadri Kazancı açıklama yaptı. Başkan Kazancı sosyal medya adresinden yaptığı açıklamada, "Un fiyatları 175 TL oldu diye yapılan paylaşımlar tamamen asılsızdır. 85 TL ye %100 yerli buğdaydan birinci sınıf un isteyene istediği kadar verebiliriz" dedi.

 


Kazancı, açıklamasının devamında; "Türkiye'de un fiyatları belli, asparagas haberler yapılarak 175 TL olduğu söyleniyor. Böyle bir şey yok un fiyat listelerimiz belli, sattığımız üründe ortada. Birileri uydurarak yaygara koparmaya çalışıyor. Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu da konuyla ilgili gerekli açıklamayı yaptı. Bütün un fabrikaları da altına imza attı. Bizlerde böyle bir zam yok. Piyasada hayali olarak zam konusu konuşuluyor. Birileri de bunu kullanmaya çalışıyor. Samsun'da simidin ve ekmeğin zamlanmasını gerektirecek hiç bir durum yok" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER