Tüyap Karadeniz 5. Kitap Fuarından Rezalet Görüntüler

İlber Ortaylı, Yılmaz Özdil, Ercan Kesal, Şükrü Erbaş, İpek Çalışlar, Ahmet Şimşirgil ve İsmail Saymaz gibi birçok ünlü yazarın katılım sağladığı Samsun’un Tekkeköy ilçesindeki Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve 24 Şubat tarihine kadar açık kalacak Karadeniz 5'inci Kitap Fuarı’na, fuar alanı dışarındaki görüntüler gölge düşürdü.

Tüyap Karadeniz 5. Kitap Fuarından Rezalet Görüntüler

 

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Samsun’un Tekkeköy ilçesindeki Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve 24 Şubat tarihine kadar açık kalacak Karadeniz 5'inci Kitap Fuarı’na, fuar alanı dışarındaki görüntüler gölge düşürdü. 

 

OTOPARK ALANI ÇÖPLÜĞE DÖNDÜ

Fuar alanının giriş bölümünde yer alan seyyar satıcılar nedeniyle hem çevre hem de ses kirliliği oluştu. Su, simit, çay ve benzeri birçok gıda satışı yapan seyyarlar, kurdukları tezgahlardan çıkan çöpleri kongre merkezinin giriş bölümündeki otopark alanına dökmesi dikkati çekti.

 

GİRİŞİ DİLENCİ ÇOCUKLAR TUTUYOR

Seyyar satıcıların ardından fuarın giriş kapısına gelindiğinde ise küçük yaştaki çocukların ziyaretçilerden para dilenmesi objektiflere takıldı.

 

OTOPARK DEĞİL DRİFT ALANI

Öte yandan; otopark alanında ise gece geç saatlerde yapılan drift izleri dikkatlerden kaçmadı.

 

Bu yıl 9 gün sürecek fuarda, aralarında İlber Ortaylı, Yılmaz Özdil, Ercan Kesal, Şükrü Erbaş, İpek Çalışlar, Ahmet Şimşirgil ve İsmail Saymaz gibi pek çok yazar, akademisyen ve şair okurlarıyla buluştu.

220 yayınevinin katıldığı fuarda, panel, söyleşi, atölye çalışması ve çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür etkinliği düzenlendi. Girişin ve tüm etkinliklerin ücretsiz olduğu Karadeniz Kitap Fuarı, her gün 10.00-19.30 saatleri arasında ziyarete açık durumda. Tramvayla fuar alanına ulaşmak isteyen kitapseverler de Tekkeköy durağında inerek fuarı gezme imkanı bulabiliyor. Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği, Samsun Valiliği ile Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle düzenlenen fuar, 24 Şubat'a kadar açık kalacak.

Kaynak: www.diyekonustu.com / Tolga BİRGÜCÜ

 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 21:09
YORUM EKLE