Tufan Akcagöz; ‘Necattin Demirtaş İlkadım İçin İyi Bir Aday Değil’

CHP İl Eski Başkanı Tufan Akçagöz, İlkadım’dan CHP’nin adayının çıkmamasının yanlış olduğunu belirterek, “Necattin Demirtaş İlkadım için iyi bir isim değil” dedi.

Tufan Akcagöz; ‘Necattin Demirtaş İlkadım İçin İyi Bir Aday Değil’

 

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili açıklamalar yapan CHP İl Eski Başkanı Tufan Akçagöz, CHP örgütlerinin İYİ Parti ile yapılan ittifakta istediğini alamadığını söyleyerek örgüt tabanına hayal kırıklığı yaşatıldığını  söyledi.

 

İLKADIM’DA CHP’Lİ ADAY ÇIKMALIYDI

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında İlkadım’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin aday çıkartması gerektiğini ifade eden Akçagöz, “İlkadım’da Ak Parti’nin karşısında CHP’nin bir aday çıkarması gerekirdi. Aday adaylığı sürecinde iddialı olacak bir arkadaşımız aday adaylığı için başvuru yapmıştı. Böyle bir süreç yaşanmamış gibi davranarak etkileri önümüzdeki yıllarda da yaşanacak, partimizin oy oranlarını küçültecek bir şekilde İYİ Parti’nin dümen suyunda siyaset yapılmasını doğru bulmuyoruz” açıklamasını yaptı.

 

DEMİRTAŞ, DOĞRU BİR ADAY DEĞİL

Medya Samsun’dan Nail Bayraktaroğlu’na açıklama yapan Akçagöz, “Dümenine girdiğimiz İYİ Parti, CHP örgütleri için büyük önem arz eden İlkadım’da hem de Cumhuriyetin 100. yılının kutlandığı bir ortamda “Ben MHP’li doğdum ve MHP’li öleceğim” diyen Necattin Demirtaş‘ı aday gösterdi. Necattin Demirtaş CHP örgütleri için doğru bir aday değildir” diye konuştu.

 

CHP ÖRGÜTÜ DEMİRTAŞ’IN ARKASINDA DURMAZ

Necattin Demirtaş’ın iyi bir isim olmadığını dile getiren Akcagöz; “CHP tabanının görüşü alınmadan aday gösterilmiş Necattin Demirtaş’ın arkasında örgüt tabanı ne kadar durur? Ne kadar destek olur? CHP İlkadım örgütü bu süreci iyi yönetemedi. CHP’li bir adayın arkasında duramadı. MHP’li Necattin Demirtaş’ın adaylığına sesini çıkarmadı. CHP örgütleri kendine soruyor. Diyelim ki sayın Demirtaş, seçimi kazandı. Her fırsatta ben ülkücüyüm diyen bir kişinin seçimi kazandıktan sonra seçimi kazandım partime dönüyorum derse kim bunu engelleyecek. CHP örgütleri bu güvensizliği yaşıyor. Kimse de bu duruma bir güvence veremez. İşte CHP tabanı bu durumdan oldukça rahatsız. Bu durumu sorguluyor. Örgüt tabanımız kendisine dayatılan bir şeyi kabul etmez. Kendisinden olup olmadığını sorgular. CHP’liler güvenmediği bir siyasetçinin ardında durmaz. Gerekirse oy kullanmaz ve güvenmediği bir kişiye oy vermez” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 12:08
YORUM EKLE