TOG Yöneticilerinden Zihni Şahin'e Ziyaret

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın(TOG) çok önemli bir sivil toplum hareketi olduğunu belirterek, "TOG gönüllüleri bizlere her şeyin parayla yapılmayacağını gösterdi" dedi

TOG Yöneticilerinden Zihni Şahin'e Ziyaret

 

Kurulduğu 29 Aralık 2002 yılından bu yana ülke genelinde özellikle üniversiteli gençler arasında başlattığı 'gönüllü' hareketini bugün de başarıyla sürdüren TOG'un kurucusu İbrahim Betil, Genel Müdür Murat Çitilgülü ve Yönetim Kurulu üyesi Sinan Berkman, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'i ziyaret etti.

İBRAHİM BETİL, 'BAŞARI' DİLEDİ

TOG hareketinin Samsun'da da bir çok önemli projeye imza attığını belirten vakfın kurucusu İbrahim Betil, "İl genelinde yaptığımız çalışmalarda Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin her zaman desteğini gördük. Bu nedenle müteşekkiriz" dedi. Betil, Başkan Zihni Şahin'in 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı olmasına da değinerek, "Değerli başkanımızın seçilmesi halinde deneyimiyle, tecrübesiyle Atakum'a büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Seçimlerde kendisine başarı diliyoruz" diye konuştu.

ZİHNİ ŞAHİN'DEN TOG'A ÖVGÜ...

TOG'un, Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu söyleyen Başkan Zihni Şahin ise, "Özellikle üniversite öğrencisi gönüllüleriyle TOG, başta sosyal olmak üzere kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle de daima dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. TOG'un genç gönüllüleri, dar gelirli ya da hasta çocuklara ders vermekten tutun da okulların yenilenmesine kadar bir çok alanda çok önemli hizmetler veriyor. Türkiye'nin bir çok bölgesinde fidan dikerek yeşillendirme çabalarında örnek teşkil eden TOG gönüllüleri aslında her şeyin parayla yapılmayacağını da bizlere göstermiş oluyor" dedi.

ATAKUM İĞNE DELİĞİ'NDEN DAVET

Öte yandan, ziyarette yer alan, TOG'a bağlı Atakum'un Mimar Sinan Mahallesi'nde faaliyet gösteren İğne Deliği Gençlik Merkezi'nin yöneticileri Oğuzhan Öztanır, Beytullah Akı ve Semiha Memişoğlu, Başkan Zihni Şahin'i merkeze davet etti. Başkan Şahin de, en kısa zaman İğne Deliği Gençlik Merkezi'ni ziyaret edeceğini söyledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 15:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.