Tanıtım Çöpe Gitti, Samsun Krasnodar Uçuşları İptal Edildi

Rusya'nın Krasnador şehrinin en işlek yerlerine Samsun'u tanıtımı için reklamlar yapılmış, turistleri Samsun'a çekmek için Rus bloggerlar getirilmişti. Krasnodar'a direk uçak seferlerinin kaldırılmasıyla yapılan masraflar ve harcanan paralar çöpe gitti.

Tanıtım Çöpe Gitti, Samsun Krasnodar Uçuşları İptal Edildi

 

Samsun ile Karadeniz'in hemen karşı kıyısında bulunan Rusya'nın Krasnodar şehirleri arasında turizmi geliştirmek için Haziran ayı başında iki şehirde çeşitli tanıtım etkinlikleri düzenlenmişti.

 

RUSYA’DA SAMSUN TANITIMI YAPILDI
Krasnodar şehrinin en işlek caddelerinde çalışan toplu taşıma araçları giydirilerek Samsun'un tanıtımı yapılmış, bilbordlara Samsun'u tanıtıcı reklam afişleri asılmıştı.


RUS KIZLAR SAMSUN SOKAKLARINDA FOTOĞRAF ÇEKTİ
Rusya'da ünlü olan 15 kadın blogger Samsun'a gelerek 4 gün boyunca şehrin en işlek noktalarının yanı sıra tarihi ve turistik mekanlarda vakit geçirip çektikleri fotoğraf ve videoları sosyal medya hesaplarında yayınlayarak takipçileriyle paylaşmıştı.

 

RUS BLOGGERLARIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLA

 

PLAN TERS TEPTİ SAMSUNLULAR RUSYA’YA GİTTİ

Yapılan bu tanıtımların ardından iki şehir arasın da haftada iki gün başlatılan direk uçak seferlerine ilginin her gecen gün arttığını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, "Bu tanıtımlardan sonra turizmin patlamasını beklemiyorduk. Bu uzun vade de zamanla gelişmesi gereken bir hareketlilik. Henüz istatiski bir rakam çıkarmadık, ancak görünen o ki Krasnodar'dan Samsun'a gelen turist sayısında gözle görülür artış yaşanıyor. Buradan da Krasnodar'a giden insan sayısında da artışlar olmaya başladı." dedi.

 

RUS BLOGGERLARIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLA

 

DİREK UÇUŞ SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ
Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ile Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Rus turistleri bölgeye çekebilmek için yaptığı tanıtımlar yeterli olmayınca Samsun - Krasnador direk uçuş seferleri iptal edildi. Onlarca tanıtımın ardından Samsun'a Rus turist gelmeyince, Samsun'a getirilen Rus bloggerların parasını ödediğimizle kaldık. Samsun tanıtımı için yapılan harcamalarda boşa gitmiş oldu. 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER