Selahattin Süleymanoğlu AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Süleymanoğlu AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayo olduğunu açıkladı.

Selahattin Süleymanoğlu AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

 

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Süleymanoğlu istifasını vererek Samsun’da milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. AK Parti Samsun İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen Süleymanoğlu; “Uzun yıllar bankacılık ve finans sektöründe üst düzey yöneticiliği yaptım, kritik görevlerde rol aldım şimdi de Samsun için elimden geldiğince hizmet etmeye hazırım” dedi.

Süleymanoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Ülke çapında kritik projelere ve başarı öykülerine imza attım. Samsun gençliğimin, yöneticilik yaşamımda en güzel günlerimin geçtiği, eşimi seçtiğim benim için kutsal bir kent.

Samsun bize çok şey verdi. Gün, bu güzel kentin bize verdiklerini geri vermek, layık olduğu yerlere taşımak için bu muhteşem kentin hizmetkarlığına soyunmak için kapınızı çaldığım gün. Gün tüm yönetsel tecrübemi, birikimimi teknik altyapımı, Ankara ilişkilerimi ve insan sermayemi ortaya koyarak Samsun için geceli gündüzlü çalışacağımızı hepinizin önünde beyan ettiğim gün. Samsun’un bilin değerlerini koruyarak, yatırım ve atılım projeleri ile birlikte, dünkü halinden daha iyi hale getireceğiz.

 

 

SELAHATTİN SÜLEYMANOĞLU KİMDİR?

1962 yılında Alucra Giresun'da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yaptı. Adabank A.Ş.'de Müfettiş Yardımcısı olarak başladığı meslek hayatına 1991-2001 yılları arası T. Emlak Bankası A.Ş.'de Müfettiş, Müdür, Bölge Başmüdürü olarak devam etti. 2001 yılında Şube Müdürü olarak Türkiye Halk Bankası A.Ş.'de göreve başladı. 2007 yılından itibaren Risk Takip ve Tasfiye, Risk Yönetimi ve İç Kontrol, Operasyonel İşlemler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenen Süleymanoğlu, 18.07.2017 tarihinden itibaren İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 08:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER