SATEM İçin Ortak Adayda Birleşildi

Emrah Mehmet Yılmaz SATEM başkan adaylığını açıkladı Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası'nda (SATEM) yeni başkan perşembe günü yapılacak seçimde belli olacak.

SATEM İçin Ortak Adayda Birleşildi

 

Sebahattin Gülçiçek ve Adem Değirmenci grubunun ortak aday olarak belirlediği Emrah Mehmet Yılmaz başkan adaylığını düzenlenen toplantıda açıkladı Odaya kayıtlı tüm esnaf ve meslektaşların katılımıyla Atakum Yalı Kafe'de gerçekleşen üyeler arası tanışma ve kahvaltı programında Emrah Mehmet Yılmaz, Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası SATEM seçiminde aday olduğunu açıkladı.

 

ORTAK ADAYIMIZ: EMRAH MEHMET YILMAZ

Mevcut başkana ağır eleştirilerde bulunan Değirmenci “Tabelacı arkadaşlarımız ruhsat alamıyor. Yeterlilik belgesi alamamışlar. Bunun için kurs bile açılmamış. Samsun sokaklarında Araplar takır takır birilerinin üzerine dükkan açmışlar. Yabancılara kendileri mal satıyorlar. Ne ruhsatı ne yeterlilik belgesi var. Bunla ilgili ne belediyeye gidilmiş ne de valiliğe gidilmiş. Ama vatandaşlardan alınan aidatlar faturalarla belli bir düzene getirilerek bütçeleri denkleştirilmiş, sadece kendisine bakkal dükkanı gibi gelir kapısı yapılmış. Yakasına kravatı takmış. Ya belediye başkanlarına yağ çekiyor ya da birlik başkanına yalakalık yapıyor. Bizim bin kişilik odamızın lideri kimseye yalakalık, yağcılık yapamaz” dedi. Ayak oyunlarıyla bizi seçimlerden saf dışı bırakılduğı dile getiren Değirmenci; "Sebahattin Gülçiçek ve diğer arkadaşlarımızla birlike istişare ederek ortak bir isimde karar kıldık. Genç, Enerji dolu, çalışma azmiyle dolu olan Emrah Mehmet Yılmaz'ı kendi aramızda ortak adayımız olarak tercih ettik" dedi.

 

 

DAHA BÜYÜK BİR İSTEKLE YOLA DEVAM

Sebo Gayrimenkul’ün Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Gülçiçek, “2 yıl önce başladığımız SATEM'de değişiklik yolculuğu bir takım kesinti ve aksamalara rağmen bugün gördüğüm tablo ve aldığımız enerjiyle daha da büyüyerek hedefine ulaşacağından en ufak şüphemiz yoktur. Çıktığımız bu yolda her zaman yanımızda olduğunuzu bizlere hissettirdiniz. Bu değişim hareketinde yanımızda olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" Bu yolun gül bahçesi olmadığını dile getiren Gülçiçek; "Bu süreçte öyle şeyler gördük ki üyesi olduğumuz, aidatını verdiğimiz mevcut başkanın kumpaslarıyla karşı karşıya kaldık. Biz bir hedef koyduk, projeler ürettik ancak görüyoruz ki bu birilerini fena halde rahatsız etti. Şunun bilmenizi istiyoruz. Bu çıktığımız yolda bir kişi dahi kalsak sonuna kadar mücadele edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kaldığımız yerden Emrah Mehmet Yılmaz kardeşim ile daha büyük bir enerji, daha büyük bir arzu, daha büyük bir istekle yolumuza aynen devam ediyoruz. Samsun'da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Başladığıız bu değişim hareketi Samsun'da ki SATEM'den başlayarak diğer odalara örnek olacaktır" Emrah Mehmet Yılmaz'a destek çıkmak SATEM'e destek çıkmaktır. Bugün bize yapılan bu haksızlığa ses çıkarmazsak yarın başkaları daha büyük bir şekilde haksızlık ve adaletsizlik yapar. Dik duracağız, hakkımızı arayacağız. Ama hiç kimseye diklenmeyeceğiz. 11 Ocak'ta yapılacak olan SATEM seçimlerinde elini vicdanına koyan herkesin bu haksız ve adaletsizliğe dur diyeceğinden şüphem yoktur"

 

BU GİDİŞE SON VERECEĞİZ

Hizmet alan değil hizmet veren bir başkan adayı olmak için yola çıktığını belirten Emlakçılar Odası Başkan Adayı Emrah Mehmet Yılmaz, “Adil bir yönetim ve düzen olacak. Tüm meslek gruplarımızın sorunlarını çözmek için yönetimim ve ben ayrı ayrı oluşturduğumuz her ay yapacağımız toplantılarla bütün meslek grubu arkadaşlarımızın sorunlarını masaya yatırıp tartışacağız. Odamız bakkal dükkanı gibi işletilemeyecek. Odamız başkanın gelir kapısı olan bir iş yeri değildir. Mevcut oda başkanımız odayı maaş geliri için bir iş yeri gibi kullanmıştır. Kendisini bu para tatmin etmemiş esnaf ve kefalet kooperatifine de maaşlı müdür olup ayrıca bu kutsal görevi hobi olarak yaptığını beyan etmiştir. Sadece kendi menfaat ve geliri için esnafımız için yapması gereken görevleri yapmamış, odanın gelirlerini de topladığı gider faturalarıyla denkleştirerek sadece şahsi bir ticaret kaynağı olarak çalışmıştır. Bu gidişe son vereceğiz. Esnafımıza amir değil, hizmetkar olmak için yola çıktık. Samsun’un en güçlü odalarından bir tanesiyiz fakat gücümüzün ne farkındayız ne de gücün başındayız” dedi.

Öte yandan Yılmaz; "Samsun Valiliği tarafından başlatılan "Samsunspor'a Yardım Kampanyası"na destek olarak sembolik olarak 55 TL bağışta bulunuyorum. Sizleri de Samsun'un markası Samsunspor'a desteğe davet ediyorum" dedi.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2018, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174