banner176

Samsunlulara Operasyon Yapılıyor

Ankara'da üst düzey bürakratların tek tek görevden alınması Samsunlulara operasyon mı yapılıyor algısı oluşturdu. Son dönemde 3 önemli üst düzey bürokrat olan TiGEM Genel Müdürü Mehmet Taşan, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yaşar Yiğit ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Gökhan Kanal'ın görevden alınması Samsunluları kızdırdı.

Samsunlulara Operasyon Yapılıyor

 

Ankara bürokrasisinde üst düzey bürokrat olarak görev yapan Samsunlu 3 önemli ismin görevlerinden alınması tartışmaları da beraberinde getirdi. Samsun Havza doğumlu TiGEM Genel Müdürü Mehmet Taşan, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Samsun Çarşamba doğumlu Doç. Dr. Yaşar Yiğit, Başbakanlık Müşavirliğine getirilirken, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Samsun Ladik doğumlu Gökhan Kanal'ın genel müdürlük görevinden alınması 'Samsun'a üvey evlat muamelesi mi yapılıyor?' sorusunu gündeme getirdi.

 

SAMSUNLU DİYE GÖREVDEN ALINIYORLAR

Samsun'un siyasi açıdan etkili yerlerde görev yapan önemli isimleri varken, Samsunlu bürokratların teker teker görevlerinden alınmasının doğru olmadığını belirten Samsunlular; '1.5 ayda Ankara'da devletin önemli kademelerinde üst düzey görev yapan bürokratlarımızın görevlerinden alınıp pasif görevlere getirilmesi Samsun'un sahipsizliğini bir kez daha ortaya koymuştur. Başarıları tescilli bürokratlarımızın yerine liyakat esasına dayanmayan ve tecrübesiz isimlerin getirilmesi de işin farklı bir boyutunu ortaya koymuştur.' dediler.

 

SAMSUNLU SİYASETÇİLER NEDEN SES ÇIKARMIYOR

Samsun'un halen bir bakanının ve bir genel başkan yardımcısının aktif olarak görevde bulunduğunu belirten Samsunlular; 'Bürokratlarımız bir bir harcanırken, siyasetçilerimizin bu olaylara seyirci kalması oldukça düşündürücüdür. Ankara'da neredeyse üst düzeyde görev yapan bürokratımız kalmamıştır. Samsun her dönem iktidarda olan AK Parti'ye ciddi anlamda oy verirken, şehrimizin bu şekilde öksüz bırakılması Samsunluları üzmektedir. Ankara'da, Samsunlu bürokratlarımızı en güzel mevkilerde görmek istiyoruz.' diye konuştular.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER