Samsunlular Bayramı Telefon İle Geçirdi

Samsun, Ramazan bayramında en çok SMS gönderen altıncı, en çok konuşan sekizinci ve en çok mobil internet kullanan onuncu il oldu.

Samsunlular Bayramı Telefon İle Geçirdi

 

Türkiye genelinde 23,3 milyon abonesi bulunan bir operatör firması Ramazan Bayramı süresince gerçekleşen GSM trafiğine ilişkin açıkladığı verilere göre, Türkiye genelinde  kullanıcılar arife günü ve bayramı kapsayan toplam 4 günde yaklaşık 900 milyon dakika konuştu, 440 milyon SMS attı ve 11,5 milyon GB mobil internet kullandı. Ramazan Bayramı’nı mobil internet üzerinden bayramlaşarak geçiren Mobil internet kullanımı geçen yıla göre 1,5 kat arttı. Samsun, bayramda en çok konuşan sekizinci ve SMS gönderen altıncı, en çok mobil internet kullanan onuncu il oldu.

 

Ramazan Bayramı süresince en çok konuşan 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, İzmir, Antalya, Bursa, Adana, Samsun, Konya ve Van olurken, en çok SMS gönderen iller sırasıyla İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Konya, Adana, Samsun, Antalya, Bursa, İzmir ve Van olarak gerçekleşti. En çok mobil internet kullanan iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Konya, Şanlıurfa, Balıkesir, Kocaeli ve Samsun şeklinde sıralandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 08:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER