Samsunlu Gazeteci Bülent Karslıoğlu Tehdit Edildi

Samsun’da, Analiz Gazete isimli yerel internet haber sitesi sahibi ve Oda Tv’nin Samsun muhabiri Bülent Karslıoğlu, Samsun’da yerel gazete sahibi Hayati Kaynar tarafından tehdit edildi. Karslıoğlu sosyal medya hesabında, “Başıma bir şey gelirse, sorumlusu Hayati Kaynar’dır.” notunu paylaştı.

Samsunlu Gazeteci Bülent Karslıoğlu Tehdit Edildi

 

Odatv'de de haberleri yayımlanan yerel gazeteci Bülent Karslıoğlu, Samsun’da yayın yapan Gazete Gerçek gazetesinin imtiyaz sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Hayati Kaynar’ın oğlunun sahibi olduğu, reklam ve tasarım şirketi üzerinden Samsun’daki bazı belediyelerden aldığı yüklü miktarlardaki ihaleleri sahibi olduğu yerel haber sitesinde haberleştirmiş ve kişisel sosyal medya hesaplarında paylaşmıştı.

 

Dün akşam saatlerinde evinde bulunan Karslıoğlu’nu telefonla arayan Kaynar, telefonda Odatv muhabirini tehdit ederek dışarıya görüşmeye çağırdı. Kaynar’ın görüşme isteğini kabul eden Karslıoğlu, dışarıya çıkıp Kaynar’ın içinde bulunduğu araca bindikten sonra Kaynar’ın yanında iki kişinin daha olduğunu gördü. Bu durumu gören muhabirimiz atik davranarak araçtan indi ve olay yerinden uzaklaşmaya çalıştı. Kaynar, muhabirimizi tekrar tekrar arayarak ağza alınmayacak küfürler eşliğinde tehditlerini sürdürdü. Karslıoğlu, olay sonrasında polise suç duyurusunda bulundu.

 

Kaynar ile Karslıoğlu arasında geçen diyalog şöyle:

 “Niye yapıyorsun oğlum? Seni bitiririm.

Ben gazeteciyim beni nasıl bitireceksin? Benimle böyle konuşmazsın.

Gel lan görüşeceğiz.

Tamam görüşelim.”

 

 

Karslıoğlu’nun suç duyurusunda bulunduğu ifadesi şöyle:

“Buluşma yerine yaya olarak gittim. Gittiğimde beni telefonla aradı. Ben de kendisini fark ederek aracının yanına gittim. Aracının yanında bir şahsın demirlere yaslanarak durduğunu fark ettim. Hayati Kaynar aracın sağ ön tarafında oturuyordu. Yanında şoför koltuğunda bir şahıs daha vardı. Bana, gel arkaya otur dedi. Ben de kapıyı açarak arka koltuğa oturdum. Bu esnada Hayati Kaynar, demirlere yaslanan şahsa ismiyle seslenerek çağırdı. Şahıs yanıma oturdu. Ben de tedirgin oldum. Hayati Kaynar’a yaptığın yanlış dedim. Arabanın kapısını açarak aşağıya indim.

Eve giderken, ve evdeyken Hayati Kaynar aynı numaradan beni defalarca aradı. Birçok çağrısına cevap vermedim. Aramakta ısrar edince telefonu açtım. Bana, ne korktun oğlum gibisinden konuştu. Anneme ve eşime ağza alınmayacak küfürler etti.”

 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2018, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER