Samsun’da Türk Bayrağı ve Şehitlerin İsimlerini Ayaklarının Altına Aldı

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde hazırlanan Türk Bayrağına ve 15 Temmuz Şehitleri Anıtı ayaklar altına alındı.

Samsun’da Türk Bayrağı ve Şehitlerin İsimlerini Ayaklarının Altına Aldı

 

Fetullahçı Terör Örgütü'nce (FETÖ) 15 Temmuz'da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçmesine rağmen kaybedilen canların acısı dün gibi hafızalarda yerini korurken Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde ki o görüntüler vicdanları sızlattı.

 

ÖNCE ŞEHİT İSİMLERİNE ZARAR VERİLMİŞTİ
15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe girişiminin üzerinden tam iki sene geçti. Samsun'un 19 Mayıs Belediyesi tarafından kaymakamlık binası önüne yapılan 15 Temmuz Şehitler anıtı, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından saldırıya uğradı.

15 Temmuz gecesi darbe girişimini engelleyen ve şehit düşen 248 kişinin isminin yazıldığı anıta zarar verenlerin kim olduğu ve amaçlarının ne olduğu bilinmiyor. Polisler olay yerinde inceleme yaptıktan sonra çevrede bulunan mobese kameralarından görüntü alarak anıta zarar verenleri araştırıyor.

 

 

 

TÜRK BAYRAĞI VE ŞEHİTLER AYAKLAR ALTINDA

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde kaymakamlık binası önüne hazırlanan Türk Bayrağı mimarisi ile hazırlanan 15 Temmuz Şehitler Anıtı’na bazı vatandaşlar, anıtın üzerine çıkarak ve şehitlerin isminin yazıldığı levhalara ayaklarını yaslayarak fotoğraf çekindiler. Anıtın çevresinde hiçbir kolluk kuvvetinin bulunmaması nedeniyle saygısızlıklarını sürdüren bazı vatandaşlar çektikleri fotoğrafları sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER