Samsun’da Suya Otomatik Zam Uygulaması Bitiyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin; önceden su fiyatlarına TÜFE oranında zam yapılıyordu. Artık bu uygulamaya son vereceğiz dedi.

Samsun’da Suya Otomatik Zam Uygulaması Bitiyor

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin su fiyatları konusu ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Başkan Zihni Şahin açıklamasında şunları söyledi: “ Daha önceki yıllarda alınan bir kararla suya otomatik olarak yapılan zam uygulamasına son vereceğiz. Bunu ilk meclis toplantımızda gündeme getirerek karara bağlanacağız. “ dedi.

 

SUYA ARTIK OTOMATİK ZAM OLMAYACAK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı: “ Daha önceki yıllarda alınmış olan kararla su fiyatları otomatik olarak TÜFE oranlarına göre ayarlanmaktaydı. Bu uygulama nedeniyle su fiyatlarında bu ay daha fazla bir artış oluştu. Buna izin vermem. Bunu kaldıracağız.  Biz devletimizin ve milletimizin birlikte kenetlenerek ekonomik saldırılara karşı verdiği mücadelede bir ve beraberiz. Halkımıza katkı yapmak durumundayız. Bu otomatik zam uygulamasına son vermek için konuyu ilk meclis toplantımıza getireceğim. Otomatik zam uygulamasına son vereceğiz.” dedi

 
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER