Samsun’da Provokatörler İş Başında

Yerel seçimler öncesi Samsun’da provokatörler bölücülük faaliyetlerine başladı. Provokatörler, sosyal medya hesaplarından, Samsun - Trabzon düşmanlığı yaparak vatandaşları karşı karşıya getirmeye çalışıyor.

Samsun’da Provokatörler İş Başında

 

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla provokatörler sahneye çıkmaya başladı. Provokatörler, Samsun - Trabzon düşmanlığı yaparak vatandaşları karşı karşıya getirmeye çalışıyor.

 

SAMSUN’DA NE KADAR TRABZONLU YAŞIYOR?

Karadeniz’in kozmopolit şehri olarak bilinen Samsun’da, 1 Milyon 314 Bin kişi yaşıyor. Bu rakamın 1 Milyon 50 Bin kadarı Samsun nüfuslu iken geri kalan 264 Bin kişisi ise farklı illerin nüfusundan Samsun’a yerleşen kişi sayısını oluşturuyor. Samsun’da yaşayan Trabzonlu nüfusu ise 40 Bin kişiden oluşuyor.

 

PROVOKATÖRLER NEYİ AMAÇLIYOR?

Sosyal medya hesabında oluşturdukları ‘Şehr-i Samsun’ isimli hesaplarında halkı kin ve nefrete sürükleyen bu kişiler, Samsun – Trabzon düşmanlığı yaparak vatandaşları karşı karşıya getirmeye amaçlıyor. Yerel seçimler öncesi hain planlarını devreye sokmak isteyen provokatörlerin kim yada kimler tarafından finanse edildiği şuan netlik kazanmış değil.

 

FACEBOOK’TA REKLAM VERİYORLAR
Hain emellerini sosyal medya kanalı ile yürüten
provokatöler, kendilerine finans edilen paralar ile facebook’ta reklam vererek nefret dolu paylaşımlarını sürdürüyor.

İşte o paylaşımlarından biri;

AK Parti Samsun İl Başkanı Trabzonlu, muhtemel büyükşehir adayları Suat Kılıç, Mustafa Demir, Fuat Köktaş, Osman Genç, Erdoğan Tok Trabzonlu.... Sizce bu tesadüf olabilir mi? Samsun'u Trabzon’a peşkeş çekmelerine neden sessiz kalıyoruz? Daha ne kadar uyuyacağız...
Samsun ayakta uyurken Trabzonspor logosunun tıpatıp aynısı olan devlet hastahanesini Çarşamba'ya yaptılar... Ve Samsun uyumaya devam ediyor... Trabzon’da gündem bu 'biz bunu Trabzon’da bile yapamadık diyorlar.

 

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Sosyal medyada halkı kin ve nefrete sürükleyen provokatörlere vatandaşlar tepki gösterdi. Sosyal medya kullanıcıları, ‘Aptalca gereksiz bir paylaşım. Türkiye’nin her karışı Trabzon’u, Samsun’u Diyarbakır’ı bizi. Bölücü olmayın, insanları birbirine düşürmeyin.’ Şeklinde tepki gösterdi.

İşte o tepkilerden bazıları;

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 08:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER