Samsun'da Pazar Günü Dışarıya Çıkmayın!

Samsun'da hayat adeta durma noktasına gelecek. Samsun Valiliği uyarılarda bulundu. Samsun'da 05 Ağustos 2018 Pazar günü Atakum ilçesinde bazı bölgeler trafiğe kapatılacak, Atatürk Bulvarı'nda da trafik yoğun olacak. Atakum'a araç ile gitmek isteyen vatandaşlar bu haberi okumadan dışarı çıkmayın!

Samsun'da Pazar Günü Dışarıya Çıkmayın!

 

Samsun'un Atakum ilçesinde düzenlenen etkinlikler ve yine Atakum'da yapılacak olan sınav nedeniyle, Atatürk Bulvarı'nda yoğun trafik oluşacağı ve bazı bölgelerin trafiğe kapatılacağı öğrenildi.

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada; 05 Ağustos 2018 Pazar günü  saat 10:00'da başlayıp 75 dakika sürecek olan 2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavının  OMÜ Kampüsü içerisinde, Kurupelit Kız Meslek Lisesi ve Garip Zeycan Fen Lisesi'nde yapılacağından bazı yolların kapatılacağı ve Falcon Fest kapsamında gerçekleşecek yarışlar nedeniyle de Atatürk Bulvarı ve Adnan Menderes Bulvarı'nın trafiğinin çok yoğun olacağı bildirildi.

 

SAMSUN'DA TRAFİK KİTLENECEK
Yapılacak sınav için komşu illerden Samsun'a adayların geleceği, bu durumun İlimizde zaten çok yoğun bir trafik akımına sahip olan Atatürk Bulvarı,  Atakum, Üniversite ve şehir merkezi güzergâhında ayrı bir trafik yoğunluğu oluşturacağı, Pazar günü olması nedeniyle halkımızın deniz, yazlıklar ve piknik alanlarına gitmek için bu güzergâh yoğun olarak kullanılacak.
Ayrıca Samsun'da düzenlenecek olan Uluslararası Falkon Fest Festivali nedeniyle 9 ülkeden yaklaşık 350 sporcunun katılımı ile 05 Ağustos 2018 Pazar günü yapılacak yarışlar araç trafiğini olumsuz etkileyecek.


Bisiklet yarışları: Çobanlı İskelesinden başlayıp, Samsun Sinop Yolunu takiben 19 Mayıs İlçesi Aşık Kutlu Eğitim Merkezi (Ulu Camii) önüne intikal edileceği ve aynı güzergahtan geri dönülerek başlangıç noktası olan Çobanlı İskelesinde son bulacaktır.
 

Koşu yarışları: Çobanlı İskelesinden başlayıp Adnan Menderes Bulvarı bisiklet ve yaya yolu üzerini takiben Pelitköy Toplu Konut Kavşağı hizasından geri dönülerek başlangıç noktasında son bulacak yarışlar düzenleneceğinden İlimizden Sinop istikametine gidecek ve Sinop istikametinden ilimize gelecek araçların alternatif güzergâh bulunmadığından ve bu güzergâhı kullanmak zorunda olduklarından dolayı güzergâh üzerinde yoğun araç trafiği olması öngörülmektedir.

 

PAZAR GÜNÜ KAPATILACAK YOLLAR
Yapılacak olan yarışlar nedeniyle Bisiklet parkuru olarak Çobanlı İskelesi ile 19 Mayıs İlçesi arasında kalan Samsun-Sinop yolunun deniz bandı (Samsun’dan Sinop İstikametine gidiş) 05.08.2018 Pazar günü saat 09.30 dan, yarışlar sonlanıncaya kadar araç trafiğine kapatılacaktır. Kara bandından ise gidiş-geliş yolu olarak araç trafiğinin akışı sağlanacaktır.
 Atakum Karayolları Kavşağı ile Üniversite Kampüsü arasında Atatürk Bulvarına alternatif olarak trafik akışı İsmet İnönü Bulvarı ve Abdullah Gül (Cağaloğlu)  Bulvarına yönlendirilecektir.


Yarışların kara bandının iki şerit Sinop istikameti, bir şerit ise Samsun Merkez istikameti olarak düzenleneceği için Üniversiteye gidecek olan araçların kara bandından üniversite köprüsüne giriş imkânı bulunmadığından 1 km ileride bulunan Turgut Özal Öğrenci Yurdu Kavşağından U dönüşü yaparak geri dönmek zorunda kalacaktır. Sinop yönünden gelen akımın zaten tek şeride düşürülmüş olması nedeniyle yoğunluk yapacağı, Samsun Merkezden gelip bu kavşaktan U dönüşü yapmak isteyen araçlarla çakışma durumu olacağı için trafiğin çok yavaşlayacağı değerlendirilmektedir.


Bu nedenle, Üniversite Kampüsü içerisinde ve Şehir Merkezinde KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavına girecek olan adaylarımızın trafikte zaman kaybederek sınava geç kalmasına sebep olabileceği öngörülmekte olup adayların bu durumu dikkate alarak yola çıkmaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER