Samsun’da MHP’ye Verilecek İlçelerde Anlaşma Sağlandı

AK Parti ile MHP, Cumhur ittifakı kapsamında Samsun’da MHP’ye verilecek ilçelerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin anlaşmasıyla karara bağlandı.

Samsun’da MHP’ye Verilecek İlçelerde Anlaşma Sağlandı

 

AK Parti ile MHP, Cumhur ittifakı kapsamında Samsun ilçelerinde MHP’ye verilecek ilçelerde anlaşma sağlandı.. İki partinin il başkanlarının görevden alınmasına sebep olan Samsun'un ilçeleri ile pürüzler yaşanmıştı.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhur İttifakı'nın ruhuna uygun davranma ve hassasiyet konusunda uyarılarının ardından teknik heyetler, görüşmeleri dün akşam itibariyle sonuçlandırdı.

 

SAMSUN’DA 4-5 İLÇE MHP’NİN

HaberTürk'ten Bülent Aydemir'in haberine göre; AK Parti, Samsun'un 4 veya 5 ilçesinde; MHP'nin adaylarını destekleyecek. Diğer ilçelerde ise AK Parti'nin aday göstereceği isimler MHP tarafından desteklenecek. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 19 Ocak'ta Samsun’un adaylarını tanıtıp; ilçe adaylarını açıklayacak. Cumhur İttifakı'nda Samsun’da yaşanan sorunun aşılmasıyla Cumhur İttifakı partilerinin detay görüşmeleri büyük oranda tamamlanmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER