Samsun’da MHPliler Erdoğan’a Oy Verdi Mi?

MHP’nin AK Parti ile ittifak yaptığı için Erdoğan’a oy vermeyeceğini belirten ülkücüler, Cumhurbaşkanlığı için Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdi mi?

Samsun’da MHPliler Erdoğan’a Oy Verdi Mi?

 

24 Haziran seçimleri için MHPliler de diğer parti seçmenleri gibi oy namustur diyerek sandık başına gittiler.

 

Milletvekilliği seçim pusulasında tereddütsüz mührü MHP’ye vuran ülkücüler, seçim öncesi Cumhurbaşkanlığı için Erdoğan’a oy vermeyeceğini bağıra çağıra sosyal medyada paylaşmıştı.

 

Milletvekili pusulasında, zaten adayları iyi olan Samsunlu MHPliler tereddüt etmeden mührü MHP’ye vurdu.

 

Sıra Cumhurbaşkanlığı için oy kullanmaya geldi.

 

 

İlk sırada Muharrem İnce var. Ülkücüler HDP ile iş tutan islamı hiçe sayan bir parti ile bir olmamalıydı olamazdı diye düşünerek İnce’yi çizdi.

 

İkinci sırada Meral Akşener vardı. Bunda hiç vakit kaybetmedi. Çünkü MHPliler, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e asla oy vermezler. Uzun yıllar, bitmeyecek te bir öfkeleri olacak. MHP'yi ikiye bölen bir zihniyeti, ülkücüler asla affetmez.

 

Üçüncü sırada Erdoğan vardı. Şöyle bir baktı, düşündü sonra vazgeçti.

 

Sıra dördüncü kişide Selahattin Demirtaş’taydı. PKK’nın siyasi uzantısı olan bir partinin Eş Genel Başkanı’na MHP’den zaten oy çıkmazdı. Bunu da hızlıca geçti.

 

Beşinci sıra Temel Karamollaoğlu. Aslında biraz ılımlıydı Karamollaoğlu MHPliler için. Ama son dönemlerde ki “Selahattin Demirtaş’a özgürlük çıkış” ile kendi partililerinde tepkisini çeken Karamollaoğlu’na MHPliler de oy vermedi.

 

Altıncı sırada Doğu Perinçek var. Doğu Perinçek, kominist tabanlı solcu Vatan Partisi Genel Başkanı. 1980 olaylarında çok eziyet görmüş çok cefa çekmiş, solcular yüzünden gereksiz yere asılmış ülkücüler, asla partisine ihanet edipte solcu bir partiye oy veremezdi. Başbuğ Alparslan Türkeş’in kemikleri sızlardı. Onun için Perinçek’inde üzerini çizdi ülkücüler.

 

Ülkücülerin görüşüne bu kadar zıt aday var iken, hali hazırda MHP’nin meclise girmesi için destek olan hatta AK Partililerin de MHP’ye oy vereceğini önceden tahmin eden ülkücüler, kararını verdi. Konu vatan millet olunca fikirler sandık başında değişti.

Ülkenin bekası için, geleceği için Cumhurbaşkanlığı için mührü Recep Tayyip Erdoğan’a vurdu.

GerçekTaraf.com/Okan Çakır

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER