banner176

Samsun’da MHP ve İYİ Parti İttifakı Encümen Üyesi Belirledi

Samsun’un İlkadım Belediyesi Encümen Üyesi seçimlerinde İYİ Parti’li bağımsız meclis üyelerinin desteklediği MHP’li meclis üyesi Mustafa Umar encümen üyesi seçildi.

Samsun’da MHP ve İYİ Parti İttifakı Encümen Üyesi Belirledi

 

Samsun İlkadım belediyesinde bir araya gelmekten imtina eden iki zıt parti, encümen üyesi seçimlerinde beraber hareket etti.

Geçtiğimiz günlerde İlkadım Belediyesi’nde encümen üyesi seçimleri yapıldı. 37 Meclis üyesinin bulunduğu  İlkadım Belediyesi’nde, mecliste gerçekleştirilen oylamaya 16 AK Parti, 9 MHP, 3 CHP ve 3 Bağımsız (İyi Parti) olmak üzere  32 meclis üyesi katıldı. Gizli oylama ile yapılan encümen üyesi seçimlerinde 4 AK Partili ve 1 MHP’li meclis üyesi oylamaya katılmadı.
 

Seçimlerde AK Parti’den 19 oy ile Fikret Erdin ve 17 oy ile Ahmet Yıldırım encümen üyesi olarak seçilirken İlkadım’da sadece 9 meclis üyesi bulunan MHP’nin adayı Mustafa Umar ise 16 oy ile encümen üyesi seçildi.

 

FAZLA OYLAR NEREDEN GELDİ?

MHP’li meclis üyesi sayısının 9 olduğu İlkadım Belediyesi’nde 16 oy alan Mustafa Umar’ın fazladan aldığı 7 oyun kimlerden geldiği tartışılmaya başlandı. İddialara göre MHP’den istifa edip İYİ Parti’ye geçen Recep Güleroğlu ve Mücahit Uydu’nun MHP’ye oy verdiği konuşuluyor. Geriye kalan fazladan 5 oyun ise 3’ünü CHP’li 2’sini de AK Partili meclis üyelerinden aldığı ileri sürüldü.

Kaynak: GercekTaraf.com

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER