Samsun'da KPSS Sınav Giriş Belgesi Yanlış Düzenlenince 300 Öğrenci Yanlış Okula Gitti

Samsun'da KPSS sınavına girmek için 19 Mayıs Anadolu Lisesi'ne gelen öğrenciler içeri alınmayınca baygınlık geçirdi.

Samsun'da KPSS Sınav Giriş Belgesi Yanlış Düzenlenince 300 Öğrenci Yanlış Okula Gitti

 

Samsun'da Kamu Persenol Seçme Sınavı'nda skandal yaşandı. KPSS Sınav Giriş Belgesi'nde yapılan hata yüzünden 300 kişi yanlış okula gitti. 

 

19 MAYIS YERİNE SAMSUN'A GİTTİLER
Adreslerine gelen sınav giriş belgesi ile sınava girecekleri okulun yolunu tutan öğrencileri acı bir sürpriz bekledi. Sınav giriş belgesinde Samsun Merkez 19 Mayıs Anadolu Lisesi yazan öğrenciler, Samsun merkezde ki İlkadım 19 Mayıs Anadolu Lisesi'ne gitti. Okulun kapısında ki görevliler "sınava gireceğiniz yer burası değil yanlış geldiniz. 19 Mayıs ilçesine gideceksiniz" dedi. 

 

DİĞER OKUL 40 KM UZAKLIKTA
Sınav giriş belgelerinde Samsun / Merkez yazdığı için merkezdeki okula giren öğrenciler şaşkınlık yaşayarak yaklaşık 40 km uzaklıktaki Samsun'un 19 Mayıs ilçesi 19 Mayıs Anadolu Lisesi'ne doğru gitti. 

 

SINAVA ALINMAYINCA SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ
Sınav giriş belgesinin yanlış düzenlenmesi ile okulları karıştıran öğrenciler apar topan 19 Mayıs ilçesine gitti. Sınav başlama saatinin 10:15 olmasından dolayı okula yetişemeyen 25 kişi sınava alınmadı. ÖSYM'nin hatası yüzünden sınava giremeyen öğrenciler sinir krizi geçirdi.

300 KİŞİNİN BELGESİ YANLIŞ DÜZENLENDİ
Milli Eğitim Mevzuatına göre okul tabelalarında önce ilin, sonra ilçenin ismi daha sonra okul ismi yer alırken, KPSS sınav yeri belegesinde böyle bir hatanın yapılması 300 öğrencinin yanlış okula gitmesine sebep oldu. Öğrenciler ve veliler mağdur edildiklerini belirterek haklarını arayacaklarını söyledi.

 

Kaynak fotoğraflar ve video:  Engiz Haber / İbrahim Akkuş

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2018, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER