Samsun’da İdareci Mülakatında Torpil Yapıldı

Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi, Necdet Güneysu’nun Samsun Şube Başkanı olduğu Eğitim Bir Sen’e mülakatlarda torpil yapıldığı ve Samsun Milli Eğitim Müdürü Çoşkun Esen’in bu skandala göz yumduğunu öne sürdü.

Samsun’da İdareci Mülakatında Torpil Yapıldı

 

Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi, Ramazan Bayramı öncesinde Samsun’da yapılan müdür ve müdür yardımcılığı sınavlarında torpil olduğunu söyledi. Başkan Kamçi, mülakat sisteminin iyi olmadığını ve emek hırsızlığı olduğunu söyledi.

 

EĞİTİM BİR SEN’E TORPİL

Sınavda en yüksek en yüksek puanların Eğitim Bir Sen’e verildiğini ifade eden Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi, “Milli eğitimde cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerden önce yapılan müdür ve müdür yardımcılığı mülakat sonuçları açıklandı. Mülakat komisyonlarındaki sonuç bizi yine şaşırtmadı, ince hesaplar yapılarak akrabalık bağları, sendikal ve siyasi kimlikler ön planda tutuldu. En yüksek puanlar hükümete yakınlığı ile bilinen Eğitim-Bir Sen’in yöneticilerine dağıtıldı. Ayrıca dikkat çeken konulardan bir tanesi de Samsun İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılarından birinin kızına 95.2 puan verilmesi. Bundan ayrı olarak ta aynı şahsın kızına ocak ayından önce “başarı” belgesi verilerek puan artışı sağlandı. Bunun gibi örneklemeler çok fazla verilebilir” diye konuştu. 

 

 

ÇOŞKUN ESEN GÖZ YUMDU

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ile mülakat konusunda konuştuklarını ve olumlu bir yanıt alamadıklarını belirten Başkan Kamçi, “Müdür ve müdür yardımcılıkları mülakatlarında yanlı taraflar sergilenerek sendikal durumlar göz önünde tutuldu. En yüksek ve görevlendirilmeleri yapılabilir puanları Eğitim Bir Sen üyelerine ve yöneticilerine verildi. Bu da gösteriyor ki mülakat komisyonlarına birileri etki etti. Bizler, Türk Eğitim Sen Samsun 1 Nolu ve 2 Nolu Şubeler olarak mülakatlardan önce İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Coşkun Esen’i ziyaret ettiğimizde kendilerinden yönetici mülakatlarında adalet talep etmiş ve bunun sözünü almıştık. Ama gördük ki Samsun İl Millî Eğitim Müdürlüğünün adalet anlayışında olumlu hiçbir gelişme olmamıştır. İdarecilik görevlendirmeleri yapılacak olanlar yine belirli bir sendikaya mensup olan eğitimciler olacak. Bu durum kurumlarda kaosa yol açacak ve iç barışı zedeleyecektir. Biz her zaman dediğimiz gibi “mülakat emek hırsızlığıdır” düşüncesinden yanayız. Mülakatlar iptal edilmelidir” şeklinde konuştu.  

Samsun Haber / Müberra Taşçı

 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER