Samsun’da Helikopter İle Araçlara Ceza Yazılacak

Samsun Eminiyet Müdürlüğü Trafik Şube Ekkiplerince, trafik kazalarını önlemek için havadan helikopter ve drone ile görüntü alınarak, trafik kurallarına uymayan sürücülere ceza yazılacak.

Samsun’da Helikopter İle Araçlara Ceza Yazılacak

 

Samsun’da trafik kurallarına uymayan artık helikopter ve drone ile tespit edilerek ceza kesilecek. Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Polis Ekipleri tarafından otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında gözlenen "sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit dcğiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek" gibi ihlallerin önlenmesine yönelik olarak hava durumunun elverdiği ölçüde havadan özel trafik denetimi yapılacak.

 

HELİKOPTER İLE GÖRÜNTÜ ALINACAK

Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube tarafından yapılan açıklamada, trafiğin yoğun olduğu bölgelerde 02-30 Kasım 2018 tarihleri arasında, haftanın Cuma, Pazar ve Pazartesi günleri helikopter ile havanın elverişli olduğu tüm günlerde ise drone ile denetimler yapılacak.

Gerçekleştirilecek havadan görüntüleme denetimlerinde, sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek gibi kural ihlali yapan araçlar başta olmak üzere trafik kazalarına sebep olan diğer ihlalleri gerçekleştiren sürücülere trafik cezası kesilecek.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER