Samsun’da Helikopter Denetimi Yapılmayacak

Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Ekiplerince, trafik denetimleri helikopter ile yapılacak haberinden sonra yeni bir açıklama geldi. Samsun’da helikopter ile denetleme yapılmayacak.

Samsun’da Helikopter Denetimi Yapılmayacak

 

İç İşleri Bakanlığı tarafından tüm illerde ki Emniyet Müdürlüklerine genelge gönderildi. Yayınlanan genelgede tüm illerde drone ile havadan trafik denetimi yapılacağı ve bazı illerde de helikopter ile havadan trafik denetleme yapılacağı belirtildi.

 

Samsun Emniyet Müdürlüğü, ilk gönderdiği basın bildirisinde Samsun’da helikopter ve drone ile trafik denetimi yapılacağını duyurdu. Basın bildirisi GercekTaraf.com haber sitesinde “Samsun’da Helikopter ile Araçlara Ceza Yazılacak” şeklinde haber yapıldıktan 4 saat sonra, Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Ekipleri önceki basın bildirisinde düzeltme yaparak, yeniden bir basın bildirisi gönderdi. 

Düzeltilen yeni basın bildirisinde Samsun’da havadan görüntülemenin sadece drone ile yapılacağı bildirildi.

GercekTaraf.com tarafından edinilen bilgilere göre helikopter ile trafik denetiminin sadece İstanbul, İzmir, Ankara, Bolu, Muğla, Adana, Denizli gibi illerde gerçekleştirileceği bilgisine ulaşıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2018, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER