Samsun'da Bylock Kullanan Hakim FETö'den Tutuklandı

Samsun'da Fethullahçı Terör Ötgütü'nün (FETÖ) haberleşme programı Bylock'u kullandığı tespit edilen eski hakim tutuklandı.

Samsun'da Bylock Kullanan Hakim FETö'den Tutuklandı

 

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan eski hakime 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu yargılanan ve meslekten ihraç edilen idari yargı hakimi Abdullah Perkdaş ile avukatı katıldı.

Telefonunda örgütün şifreli haberleşme uygulaması "ByLock" olduğu tespit edilen ve sisteme 91 kez erişimi bulunduğu belirlenen Perkdaş, son savunmasında ByLock kullanmadığını iddia etti.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan (BTK) gelen ByLock verilerini kabul etmediğini belirten Perkdaş, "2015 yılında Diyarbakır Adliyesi lojmanlarının yöneticisiydim. Bu sebeple orada kalan hakim ve savcılarla birbirimizi arıyorduk. Bu sebeple HTS inceleme tutanağında ByLock kullanan kişilerle görüştüğüm gibi bir sonuç çıktığını düşünüyorum. HTS kayıtlarında görüştüğüm kişilerin ByLock kullanıp kullanmadıklarını bilmiyordum. Üniversite döneminde bir süre cemaat olarak bilinen yapının evlerinde kaldım." dedi.

Cezaevinde uzun süredir tutuklu bulunduğunu aktaran Perkdaş, tahliyesini ve beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, sanığa "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Sanık, tutuklu kaldığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174