banner176

Samsun’da 19 Mayıs Günü Bu Şekilde Kutlandı

Samsun’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri havai fişek gösterisiyle son buldu.

Samsun’da 19 Mayıs Günü Bu Şekilde Kutlandı

 

Samsun'da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gün boyu çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere geldiği Samsun'da ilk adım attığı yer olan Tütün İskelesi'nde Mustafa Kemal Atatürk ve 18 silah arkadaşının karaya çıkışı canlandırıldı.

 

 

Öğlen saatlerinde Samsun'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen "19 Mayıs Uluslararası Yarı Maratonu" koşuldu. Samsun Valisi Osman Kaymak'ın startı ile başlayan yarı maratona 32 kadın ile 108 erkek sporcu katıldı.

 

 

Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi Türk Yıldızları ile F-16 jet uçağıyla gösteri yapabilen dünyanın sayılı akrobasi timlerinden SOLOTÜRK, Samsun semalarında gösteri gerçekleştirdi. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Samsun semalarında gösteri uçuşu gerçekleştirildi.

 

 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlattığı istiklal ve istikbal mücadelesinin 99. yılı dolayısıyla kentte, "Gençlik ve Bayrak Yürüyüşü" düzenlendi. 1919 metre uzunluğundaki Türk bayrağı, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından Samsun sokaklarında taşındı.

 

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri, Atakum sahilinde gerçekleştirilen havai fişek gösterisiyle sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180