Samsun’da 11 Belediye Başkanı Aday Gösterilmeyecek

AK Parti’de performans raporları, anketler ve şikayetler masaya yatırıldı. Yerel seçimlerde Samsun’da 11 belediye başkanı aday gösterilmeyecek.

Samsun’da 11 Belediye Başkanı Aday Gösterilmeyecek

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti kurmayları ile yaptığı toplantılarda yeniden aday gösterilmeyecek belediye başkanlarının belirlendiği öğrenildi.

 

ANKETLER VE ŞİKAYETLER MASAYA YATIRILDI

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığının hazırladığı performans raporları, anketler ile vatandaşın 10 başlıkta gündeme getirdiği beklenti ve şikâyetlerin masaya yatırıldığı toplantılarda, AK Parti’nin elinde bulunan belediyelerle ilgili kararın verildiği belirtiliyor.

 

YÜZDE YETMİŞİ ADAY GÖSTERİLMEYECEK

Vatandaşlarla yapılan anketler ve şikayetler neticesinde 800 civarındaki mevcut belediye başkanından en az yüzde 70’inin olmak üzere 560 belediye başkanının yeniden aday gösterilmeyeceği ifade edildi.

 

SAMSUN’DA 11 BELEDİYE BAŞKANI ADAY OLAMAYACAK

Erdoğan’ın katıldığı toplantılarda aday olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının da gündeme geldiği ancak birçoğuna belediye başkanlığı adaylığı vizesi çıkmadığı öğrenildi. Türkiye genelinde AK Partili belediye başkanlarının yüzde 70’i aday gösterilmezken, bu orana göre Samsun'da 11 belediye başkanı tekrar aday olamayacak.

 

BELEDİYE BAŞKANLARI ARANACAK

AK Parti yönetiminin önümüzdeki haftadan itibaren aday gösterilmeyecek başkanları arayarak bu kararı ileteceği ve Genel Merkezin aday göstermediği seçeneği yerine başkanların kamuoyuna ‘göreve talip olmadıkları’ açıklamasını yapacakları belirtiliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 07:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER