Samsun Tüyap Tarım Fuarında Silah Standı Rezaleti

Samsun Tüyap Tarım Fuarı'nda bir firmanın silah standı açması tepkilere neden oldu.

Samsun Tüyap Tarım Fuarında Silah Standı Rezaleti

 

Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından düzenlenen '4'üncü Samsun Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı' bugün açılış töreni ile kapılarını açtı.


TÜYAP ile Tarım ve Orman Bakanlığı, Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Samsun İl Koordinatörlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Ziraat Mühendisleri Odası, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve KOSGEB'in işbirliğinde düzenlenen 4'üncü Samsun Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, bugün başladı. Fuar, açılış töreni ile ziyaretçilere kapılarını açtı.

TARIM FUARINDA SİLAH STANDI
TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde tarım ile ilgili iş kollarının standlarının yanında silah standı açılması tepkilere neden oldu. Türkiye'de bireysel silahlanmanın önüne geçmek için hükümet tarafından bazı yaptırımlar uygulanırken, fuar içerisinde silah standı kurularak satış yapılması akıllara durgunluk getirdi. Bazı ziyaretçiler silah standına ilgi gösterirken, bir ziyaretçi ise Gerçek Taraf haber sitesi muhabirine  "Tarım ürünlerinin sergilendiği fuarda silah standının ne işi var. Sırf stand boş kalmasın diye silah tüccarlarına satılmış. Yazıklar olsun" dedi.

Öte yandan 4. sü düzenlenen Samsun Tarım Fuarı'nın 29 Eylül'de sona ereceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER