Samsun Lojistik Merkezi Zarar Ettirilip Ceynak’a Mı Satılacak?

Samsun Lojistik Merkezi Genel Müdürü Temel Uzlu’nun aynı zamanda Ceynak Lojistik Grubu’nun danışmanlığını yapması ile ilgili yapılan haber ve yorumlar akıllara kötü senaryoları getiriyor.

Samsun Lojistik Merkezi Zarar Ettirilip Ceynak’a Mı Satılacak?

 

Samsun Lojistik Merkezi Genel Müdürü olan Temel Uzlu’nun aynı zamanda Ceynak Lojistik’e danışmanlık yapması akıllara lojistik merkez peşkeş mi çekilecek sorusunu getirdi.

 

ZARAR ETTİRİLİP ÖZEL SEKTÖRE DEVREDİLECEK

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından 5 bin kişiye istihdam sağlayacak olması ile kamuoyuna duyurulan Samsun Lojistik Merkezi’nin başına Temel Uzlu’nun getirilmesiyle, projenin başarısızlığını ve bir an önce Ceynak’a devredileceği iddialarını da beraberinde gündeme getirdi.

 

OCAKBAŞI TOPLANTILARINDA KARAR VERİLDİ

Ceynak’ın danışmanlığını yapan Temel Uzlu’nun Samsun Lojistik Merkezi başına getirilmesi kararının da haftalık yapılan Kuru fasulye eşliğindeki ocak başı toplantılarında alındığı Akasyam Haber’in “Samsun lojistik merkezi kime peşkeş çekiliyor?” başlıklı haberinde yer almıştı.

Sosyal medya hesaplarında açık halde bulunan haber görselindeki yemek fotoğrafı bu iddiaları doğrular nitelikte. Toplantı yemeğinde, Temel Uzlu, Ahmet Şenocak, Tuncer Üçüncüoğlu, Ali Avcı, Tevfik Sönmez yer aldı.

 

 

MASONİK BAĞLANTISI MI VAR?

Samsun’da 5 bin kişiye istihdam sağlama vaadiyle açılan ve her aşaması tartışma olan Samsun Lojistik Merkezi Genel Müdürü Temel Uzlu’nun bir işadamı heyetinin ziyareti sırasında kullandığı ifadelerle tepki çekti.

Yaklaşık 25 kişilik işadamı heyetine Samsun Lojistik Merkezi’ni tanıtan Uzlu, tanıtım filminden sonra aldığı mikrofonda kullandığı ifadelerle tepki çekti. Uzlu; ‘Ben yaklaşık 20 yılın üzerinde lojistik sektöründe üst düzey görevlerde bulundum. Tabi burası lojistiğin sadece bir ayağı. Depolama ayağı. Bunun elleçlemesi var, gümrüğü var, taşıması var vesaire. Biz şu an sadece depolama hizmeti vereceğiz. Başka ülkeler bunları aşmışlar, adamlar her şeyi yapmışlar. Bizim memur ve bürokratlar işleri kolaylamak yerine zorlaştırıyorlar. İşte bu ülkeyi geri götürüyor.

Yahudileri biliyorsunuz, neredeyse dünyayı yönetiyorlar değil mi? Türkiye’de ben Yahudilerle de çalıştım. Biliyorsunuz onlar zengin ve iyi yaşıyorlar Türkiye’de. Siz Türkiye’yi 5 yıllığına verin Yahudilere bakın görün nasıl ilerliyoruz, nasıl gelişiyoruz.’ şeklinde ifade ettiği iddia edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER