Samsun Kadınlar Plajı ( Fener Plajı ) İlk Kez Görüntülendi

Samsun’un ilk mavi bayrak alan plajı olan ve sadece bayanlara hizmet veren Fener Plajı ilk kez görüntülendi.

Samsun Kadınlar Plajı ( Fener Plajı ) İlk Kez Görüntülendi

 

Samsun'un mavi bayraklı gözde plajlarından bir tanesidir. 235 metre uzunluğunda, 48 metre genişliğindeki Fener Plajı, temiz ve ince bir kumsala sahip. İlkadım’da, bin 100 kişi kapasiteli komplekste hizmet veren personelin tamamı kadın.

 

KADINLARIN İLK TERCİHİ FENER PLAJI

Uzun yıllardır Samsunlulara hizmet veren ve 15 Ağustos 2015 yılından itibaren sadece kadınların kullanımına ayrılan Fener Plajı yaz aylarında Samsunlu kadınların yanı sıra değişik illerden ve farklı ülkelerden gelen turistlerin de uğrak mekanı haline geldi. Batıpark'taki Amazon Adası ve Köyü'nün hemen yanı başında bulunan Fener Plajı, yaz sezonunda her gün binin üzerinde konuğunu ağırlıyor. Plaj; temizliği, hizmet kalitesi ile sıcaktan bunalan ve Karadeniz'in serin sularında serinlemek isteyen hanımların tercih ettiği bir tesis haline geldi.

 

235 METRE UZUNLUĞUNDA

Tarihte Cenevizliler tarafından liman olarak kullanılan bir yer olan ve adını da buradan alan Fener Plajı'na dünyanın dört bir yanından gelen turistler hayranlıklarını gizleyemiyorlar. 235 metre uzunluğa ve 48 metre genişliğe sahip olan Samsun Fener Plajı, temiz ve ince bir kumsala sahip olmasının yanında, sadece kadınların kullandığı bir plaj olması nedeniyle de büyük ilgi görüyor. Plajda, 3 can kurtaran görevlisi çalışırken, bir adet cankurtaran motorlu bot aracı da onlara eşlik ediyor. Öte yandan tesis, sosyal alanlardan da olukça zengin. Kafeterya, duş, lavabo, soyunma kabinleri olan tesiste birçok farklı hizmet de kadınlara sunulmuş durumda. Hafta içi ve hafta sonu sabah 08:00, akşam ise 19:00’a kadar hizmet Fener Plajına bayanlar yer bulmak için sabah erken saatlerde akın ediyorlar.

 

İLK KEZ FOTOĞRAFLANDI

2015 yılı Ağustos ayında sadece bayanların kullanacağı Fener Plajı, erkeklere kapatılmıştı. O günden beri erkeklere kapalı olan Fener Plajı her zaman gizemini de korudu. Fotoğraf ve video çekiminin yasak olduğu plajda, çalışanların bile bayan personellerden oluşması plajı gizemli kılıyordu.  Bu fotoğraf ile Fener Plajı’nda ki sır perdesi aralanmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER