Samsun İyi Partililer İsyan Bayrağını Çekti

Samsun’da İyi Parti üyeleri, partilerine olan inancını yitirirken isyan bayraklarını da çekti.

Samsun İyi Partililer İsyan Bayrağını Çekti

 

Genel seçimler için İyi Parti Samsun Milletvekili Adayı olan Akın Üner’in facebook paylaşımı altına yorum yapan aday sıralamasına giremeyen İyi Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Dilek Kiraz Beniz, partisine isyan etti.

 

TEPKİLER DİNMİYOR
27. dönem milletvekili aday listesini açıklayan İyi Parti’de Samsun’da sıralamaya giremeyen isimler ve Samsunlu olmayan Bedri Yaşar’ın birinci sıra aday olmasına partililer tepki göstermişti. Milletvekili aday listesi açıklandığında beşinci sıradan gösterilen Akın Üner’de sıralamasını beğenmeyerek “Milletvekili aday listeleri hakkında seçim sonuna kadar konuşmayacağım” diyerek tepki göstermişti.

 

HERŞEY BU PAYLAŞIMLA BAŞLADI

Akın Üner, bugün facebok’ta yaptığı “Yaş ortalaması en yüksek ve kadın milletvekili oranı en düşük meclis gurubu İYİ partide imiş.” paylaşımının altına gelen yorum isyan bayraklarının çekildiğini gösterdi.

 

 

İSYAN BAYRAKLARI ÇEKİLDİ

Akın Üner’in yaptığı paylaşımın altına yorum yazan, partisinde sıralamaya giremeyen İyi Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Dilek Kiraz Beniz, 'en çok biz çalıştık kadınlar çalıştı ama dolgu malzemesi olduk' diyerek tepki gösterdi. İyi Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Dilek Kiraz Beniz, Akın Üner’e cevaben; “En çok kadınlar çalıştı, kadın hareketi dendi, kadın kotası dendi, eşitiz bizim partimizde kadın kolu olmayacak dendi sonra da kadın genel başkanın olduğu bir partide bütün bu denilenlere rağmen kadın yine dolgu malzemesi yapıldı. Benim artık kadının siyasette var olmasına dair inancım kalmadı” dedi.

Kaynak:GerçekTaraf.com/Okan Çakır

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER