banner120

Samsun Haber: Samsun Agd'den Toplumsal Farkındalık Etkinliği

Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesi, Yaradan Rabbin adıyla OKU düsturunca Toplumsal Farkındalık oluşturmak ve Toplumsal uyanışa vesile olmak adına “Zamansız ve Mekânsız Okuma Etkinlikleri “adı altında farklı bir programa imza attı.

Samsun Haber: Samsun Agd'den Toplumsal Farkındalık Etkinliği

 

Konuyla ilgili basını bilgilendirme açıklaması yapan ortaokullalar Komisyonu Başkanı İdris YÜCE şunları söyledi:

Yaz etkinlikleri programımız farklı sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile devam ederken tüm Türkiye’de aynı anda kamuya açık mekânlarda icra ettiğimiz Zamansız ve Mekânsız Okumalar etkinliği ile toplumsal bir eksiğimize dikkat çekmiş olduk.

 

Oku, Yaradan adıyla Oku ilahi emrince bu topraklar üzerinde yeşeren Anadolu Coğrafyası kalem kültürü ile yoğrulmuş; Ciltler dolusu Kitaplar bu nesle emanet bırakılmış. işte bu emanetlerin yegane sahibi Milli Gençlik yeniden diriliş için bu ciltler dolusu kitapların sayfaları arasında yeniden kendini yoğurmalı diyerek bu tarihi görevi bu farklı etkinlik ile gerçekleştirdik. Samsun AGD olarak 12 ilçe’de 13 farklı noktada bu programımızı gerçekleştirdik.

 

Allah yarattıklarına ayetlerini göstermek ve onları uyarmak için şöyle buyuruyor:

“Oku seni yaratan Rabbinin adıyla oku. Oku Rabbin Kerem sahibidir. Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? .”

Bugün; Zamansız ve Mekânsız Okumalar diyoruz, çünkü ilahi emir tüm zamanlara, tüm mekânlaradır. Zamansız ve Mekânsız Okumalar diyoruz, çünkü okumak, her zamanın ve her mekânın kapılarını açan görünmez tılsımdır.

Zamansız ve Mekânsız Okumalar diyoruz, çünkü okuyan bir genç, yeni bir dünyanın başlangıç kıvılcımıdır, mayasıdır.

Anadolu Gençliği; Yeni bir dünyayı kuracak bir gençlik için yola çıkmıştır. Yeryüzünde iyinin, güzelin, faydalı olanın, adaletin tesisi için çalışan, hakkı üstün tutan, nefis terbiyesini esas alan, önce ahlak ve maneviyat düsturuyla çalışan, ülkemizdeki gençlerin tamamına hitap eden bir yapılanmadır.

Niçin Buradayız? İyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, faydalıyı zararlıdan ve adaleti zulümden ayırt edebilen; Kendine, topluma, çevreye ve rabbine karşı sorumluluklarının farkında olan; Tarihini bilen, yaşadığı zamanın künhüne varan ve gelecek tasavvuru yapabilen;

Yeryüzünde kalmak üzere değil beklemek üzere bulunduğunu hisseden; can taşıyan bütün varlıklara karşı merhamet hissiyle, eşyaya karşı estetik kaygısıyla, çevreye karşı koruma duygusuyla yaklaşabilen;

Yaşamın tüm alanlarında bütün söz ve davranışlarında sadece ve sadece alemlerin rabbinin hoşnutluğunu arayan bir genç yetiştirmektir.

Zamansız ve Mekânsız Okumaların gayesi budur.

 
Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2017, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER