Samsun Haber: Başkan Tok, Olimpiyat Şampiyonu Merve Yazıcı Gururumuz

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Olimpiyat Şampiyonu Merve Yazıcı’yı makamında ağırladı.

Samsun Haber: Başkan Tok, Olimpiyat Şampiyonu Merve Yazıcı Gururumuz

 

Tekvando’ya 13 yıl önce Başkan Erdoğan Tok’un 2004 yılında belde belediye başkanı iken açtığı yaz spor okullarında başlayan  genç ve başarılı sporcu Merve Yazıcı, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u makamında  ziyaret etti.

 

23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda (Deaflympics), tekvando branşında olimpiyat şampiyonu olan İlkadım Belediyesi’nin genç ve başarılı sporcusu Merve Yazıcı, sevincini antrenörü Mustafa Gençtürk, İlkadım Belediyesi Spor Koordinatörü Üzeyir Kodan, eşi ve annesiyle birlikte İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u ziyarete ederek  paylaştı.

 

 

“BAŞKANIMIZIN EMEĞİ VAR”

Ay yıldızlı bayrağı göndere çekerken yaşadığı sevinci ve heyecanı anlatan genç ve başarılı tekvando sporcusu Merve Yazıcı, “ Bugünlere gelmemde İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok ve antrenörümüz Mustafa Gençtürk hocamın büyük emeği var. Tekvando’ya  2004 yılında İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok’un ilk belediye başkanlığı döneminde açtığı yaz spor okullarında başladım. Bugünlere gelmem o günlerin emeği ve eseridir.” dedi.

 

“İNSANA VE SPORA YATIRIMIN KARŞILIĞINI ALIYORUZ”

Spor’un  emek, disiplin, gayret ve emek isteyen bir öğreti  olduğuna dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Belediye olarak spora ve sporcuya önem veren bir belediyeyiz. Açığımız spor okullarında çok başarılı sporcular yetiştirdik. Dünya, Avrupa ve Türkiye Şampiyonları çıkardık.  Çeşitli müsabakalarda elde ettiğimiz derecelerle toplamda 79 madalya kazandık. Son olarak ta Olimpiyat Şampiyonu olan bir sporcumuz var.  Bu başarılar bizi sevindiriyor, gururlandırıyor. Görüyoruz ki güzel şeyler ve doğru hamleler yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Bizim yatırımımız her daim insana olacaktır. Bunların meyvelerini gelecekte alıyoruz. 13 yıl önce açtığımız yaz okulunda tekvando ile tanışan Merve kızımız, bugün olimpiyat şampiyonu. İnsana yapmış olduğumuz yatırımların sonucunda görüyoruz.”  diye konuştu.


Ziyaret sonrası Başkan Tok, Merve Yazıcıya ve Ailesine, Antrenörü Mustafa Genç ve İlkadım Belediyesi Spor Koordinatörü Üzeyir Kodan’a ziyaretleri için teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi..

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER