Samsun Çarşamba'da Bayram Günü Nerelerde Gezilir?

Samsun'un Çarşamba ilçesinde son 10 yılda hızlı büyümesi ve gelişmesiyle birlikte bölgenin en dikkat çeken ilçesi oldu. Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, tarihi ve turistik açıdan bir çok turist ağırlayan ilçeyi Kurban Bayramı için hazırladıklarını belirtti.

Samsun Çarşamba'da Bayram Günü Nerelerde Gezilir?

 

Çarşamba Belediyesi Kurban Bayramı öncesi camilerde ve şehir mezarlıklarında temizlik ve çevre düzenleme çalışmaları yapıyor.

Kurban Bayramı öncesi Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde Belediye hummalı bir çalışma sürdürüyor. Bozulan yollar yenilenirken, bayramda halkın ziyaret edeceği mekânlar, şehir mezarlıkları ve camilerde temizlik çalışmalarına hız kazandırıldı.


 

“MEZARLIK ve CAMİLERDE TEMİZLİK”

Halkın huzurlu bir bayram geçirmesi için hazırlıklara devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “İlçemizde kavşak ve bağlantı yollarını yenileyerek araç trafiğini rahatlatılıyoruz. Şehir mezarlıklarında yol, mıntıka temizliği ve çevre düzenleme çalışmalarına hız kazandırdık. İnsanların gönül rahatlığı ile sağlıklı bir ortamda ziyaretlerini gerçekleştirmeleri için mezarlıklarımızda gerekli bakım ve onarım çalışmalarını yapıyoruz. Göğceli, Sarıcalı, Sefalı, Zeyfeli ve Dikbıyık Mezarlığı’nda önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Sefalı Mezarlığı’nda tam donanımlı Sosyal Tesis inşaatına ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 “ÇARŞAMBA’DA BAYRAMDA ZİYARET EDİLECEK MEKÂNLAR”

Çarşamba İlçesi’nde doğa ve inanç turizmini geliştirmek için çalışmalar yaptıklarını açıklayan Başkan Dündar, “Sekiz yüz yılı aşkın tarihiyle Ülkemizin ibatede açık en eski ahşap camii olan Tarihi Göğceli Camii Çarşamba’da ziyaretçi akınına uğruyor.

 

 

Osmanlı’da son yüzyılda Karadeniz Bölgesi’ni yöneten Çarşamba’lı Hazinedaroğulları Ailesinin tüm Karadeniz’de olduğu gibi İlçemizde de vakıf, hazire ve camileri bulunuyor. Buraları yaptığımız bakım-onarım çalışmalarının ardından ziyarete açtık.” dedi.

 


“DOĞA, TARİH VE KÜLTÜR GÜZERGÂHI”

Çarşamba’da doğa, tarih ve kültür güzergâhı oluşturduklarını açıklayan Başkan Dündar, “İçersinde Çarşamba Konağı ve meydanı, yöresel ürünler çarşısı, Binicilik tesisleri, Yeşilırmak Çiftliği, Okçuluk tesisleri, Yeşilırmak Gezi Teknesi, spor ve mesire alanları bulunan Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkını bu güzergâhta tamamladık. Yeşilırmak boyunca devam eden doğa, tarih ve kültür güzergâhı Beylik Merkezi Tarihi Ordu Köyüne kadar devam ediyor. Burada bulunan tarihi cami, türbe ve kalenin tadilat çalışmalarının ardından bölge turizmimize kazandırılacak.” diye bilgi verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER