Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Daire Başkanları Görevden Alındı

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde daire başkanlarına görevden alma operasyonu düzenlendi. 5 daire başkanının görevden alındığı öğrenildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Daire Başkanları Görevden Alındı

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekilliği için görevinden istifa etmişti. Yılmaz’ın yerine Bafra’da vatandaşlar tarafından çok sevilen Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin getirildi.

 

EVLADIMI TESLİM EDİYORUM

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde devir teslim töreninde konuşan Yusuf Ziya Yılmaz, 'Bu şehir benim evladımdı. Ben evladımı Zihni Bey'e teslim ediyorum'' diyerek mührü Zihni Şahin’e teslim etmişti.

 

 

YILMAZ GİTTİ DİYE DAVULLU ZURNALI KUTLAMA

19 yıldır belediye başkanlığı yapan Yusuf Ziya Yılmaz’ın görevi bırakmasının ardından yıllardır esnafa ve dolmuş şoförlerine kan kusturduğu gerekçesiyle sanayi esnafı Yılmaz’ın gidişiyle davullu zurnalı kutlama yapmıştı.

 

BELEDİYEYİ HALA YILMAZ YÖNETİYOR

Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa etse de yine belediyenin iç işlerine müdahale ettiği ve yönetimde baskı kurduğu öne sürüldü. Yılmaz’ın oluşturduğu daire başkanları ve müdürler, belediyede olup bitini kendisine aktardığı kulislerde en çok dillendirilenler arasında yer alırken, Büyükşehir Belediyesi’ni hala Yılmaz’ın yönettiği konuşuluyor.

 

SEN BİRAZ YÜRÜ

24 Haziran genel seçimleri çalışmalarında vatandaşları gezen Zihni Şahin, Yusuf Ziya Yılmaz’ın kara kutusu olarak bilinen Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır’ı araçtan indirerek “sen biraz yürü” dediği iddia edilmişti.

 

 

OPERASYON İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde dün itibari ile hareketli saatler yaşandığı ve olağan üstü toplantılar yapıldığı öğrenildi. GerçekTaraf.com haber sitesinin edindiği bilgilere göre; Bütün bu olup bitenler nedeniyle sağlıklı çalışma ortamı yakalayamayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, dün itibari ile 5 daire başkanını görevden aldığı öğrenilirken hangi isimlerin görevden alındığı ise netlik kazanmadı.

Kaynak: GerçekTaraf.com / Okan Çakır

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER