Samsun Büyükşehir Belediyesi Her Uçak Seferi İçin 10 Bin Dolar Ödemiş

Rusya’nın Krasnador şehri ile Samsun’a uçuş yapan her uçak başına Samsun Büyükşehir Belediyesi 10 Bin Dolar para ödediği ortaya çıktı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Her Uçak Seferi İçin 10 Bin Dolar Ödemiş

 

Rusya'nın Krasnodar şehrinden Samsun'a direkt seferlerin tekrar başlatılması için çalışmalar sürerken, Samsun Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın uçuş başına 10 bin dolarlık boş koltuk ücretlerini belediye kasasından ödediği öğrenildi.

 

KRASNADOR BİLETİ 650 TL’DEN BAŞLIYOR

13 Mayıs 2017 tarihinde başlatılan ve geçen ay sona eren uçuş seferleri "Bombardier CRJ-100/200" model uçak ile gerçekleştirildi. Her Cumartesi günü gerçekleştirilen uçuşun gidiş-dönüş bilet fiyatları ise 650 TL'den başlıyor.

 

HER UÇUŞ BAŞINA 10 BİN DOLAR ÖDENDİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından yürütülen Krasnador – Samsun seferleri büyük mücadelelerle başlatılmıştı. Türkiye’ye sefer yapacak RusLine şirketinin zarar edeceği gerekçesiyle anlaşmanın uzadığı öğrenilmişti. Dönemin Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Krasnador – Samsun direkt uçak seferlerinin başlaması için RusLine havayolu şirketine "Zarar etmeyeceksiniz, boş koltukların parasını biz vereceğiz" dediği öğrenildi.

Anlaşmaya göre, Krasnador’dan kalkan her uçak seferi için, Samsun Büyükşehir Belediyesi kasasından 10 Bin Dolar ödedi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 07:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER