banner176

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Zihni Şahin Oldu. Zihni Şahin Kimdir?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı için AK Partinin Adayı Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin oldu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Zihni Şahin Oldu. Zihni Şahin Kimdir?

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın milletvekili aday adaylığı nedeniyle istifa etmesinin ardından günlerdir yeni başkanın kim olacağı merak konusu olmuştu.

AK Parti tarafından pazar günü yapılan temayülün ardından bugün Erdoğan Tok, Osman Genç  İshak Taşçı ve Zihni Şahin Ankara’ya gitti. AK Parti Genel Merkezi'nde yapılan görüşmeler sonrasında AK Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Zihni Şahin olması kararı alındı. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde 3 Mayıs Perşembe günü belediye başkanlığı oylaması yapılacak. CHP ve MHP'nin büyükşehir adayı olmaz ise tek aday olarak AK Partili Zihni Şahin meclis üyelerince oylanacak. Meclis üyesi sandalye sayısında en fazla orana sahip olan AK Parti'nin adayı Zihni Şahin, 3 Mayıs Perşembe gününden sonra resmi olarak büyükşehir belediyesinin koltuğuna geçecek. 

Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlere kadar Zihni Şahin Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütecek.

 

Zihni Şahin Kimdir?

1954 Yılı Bafra'da doğduİlkokulu Uluağaç köyünde, ortaokulu Samsun'da, liseyi Bafra Lisesi'nde bitirdi. Bursa Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü mezunu.. Erzincan Endüstri Meslek Lisesi'nde Müdür Yardımcısı ve matematik öğretmenliği görevlerinde bulundu. Bafra Lisesi ve Atatürk İlköğretim Okulu'nda uzun yıllar çalıştı. 22 yıldır Kızılırmak Dershaneleri'nde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Kurum Müdürü olarak görev yaptı. Evli ve bir çocuk babası.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER