Salıpazarı Muhtarlarından Tepki Bu İlçeyi Yönetenler Çözüm Bulsunlar!

Salıpazarı’nda bir grup muhtar Yedaş İşletme Şefliğinin kapanarak Terme ve Çarşamba İlçelerine bağlanmasına tepki gösterdi.

Salıpazarı Muhtarlarından Tepki Bu İlçeyi Yönetenler Çözüm Bulsunlar!

 

Salıpazarı Muhtarlar Derneği üyesi bir grup muhtar Yedaş İşletme binasına gelerek basın açıklaması yaptı. Muhtarlar “Salıpazarı sahipsiz, önce adliyemiz gitti şimdi de Yedaş. Sırada hangi kurumlar bilmiyoruz. Buna bir çözüm bulunması gerekiyor”diye tepki gösterdiler.

Salıpazarı Muhtarlar Derneği Başkanı Erol Gürsoy “Yedaş’ın kapısına kilit vurulmuş. Gelen vatandaşlar geri gidiyor. Bu nasıl iş. Biz bu gün buradan başladık,Ankara’ya kadar gideceğiz.Bu ilçenin hiç mi sahibi yok. İdareciler nerede?  Elektrik abonesi olcak vatandaş elinde evrak bekliyor. Yedaş’ı kapattılar.Bu vatandaş nereye gidecek. Yetkililerden bir an evvel bu işi çözmelerini istiyoruz.

Yadaş binası önünde toplanan diğer muhtarlarda “İlçemizin çoğu köyü dağ köyü ve uzak. 20 km’den 30 km’den gelen vatandaşlarımız var. Terme ve Çarşamba’ya gidecek abone olacak. Elli tl yol parası verecek.Bu iş böyle olmaz. Köylüyle muhtarlar kötü oluyor.Vatandaş bizden hesap soruyor. Bu ilçeyi yönetenler bu soruna çözüm bulsun.”dediler.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER