banner176

Sağlık Bakanlığı Skandal Görüntüler İçin Açıklama Yaptı

Samsun'da özel bir hastanede stajyer hemşirenin yenidoğan bir bebeğin yüzünü sıkarak bebeğe işkence çektirmişti. Bu görüntülere Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

Sağlık Bakanlığı Skandal Görüntüler İçin Açıklama Yaptı

 

Samsun'da özel bir hastanede çalışan stajyer hemşirenin yeni doğmuş bebeğe yaptıkları adeta şoke etti. Bu kan donduran görüntüleri de hiç çekinmeden sosyal medya hesabından paylaştı.

 

Samsun'da özel bir hastanenin yeni doğan ünitesinde çalışan 2 hemşireye yeni doğmuş bir bebek emanet edildi. 2 kız bebeklerle ilgileniyordu. Onlara bu görevi verenler öyle zannediyordu. 

Bebek ağlamaya başlayınca genç kız onun bir canlı olduğunu unutarak, daha ilk adımı attığı mesleğinin kutsallığını ayaklar altına aldı. Yeni doğmuş 
bebeği bir oyuncak gibi tuttu, yatağına yatırdı ve kendince susturmaya çalıştı.

Önce ağzını sıktı, sonra da ağzını kapattı. 
Bebeğin ağlaması kesilmedi aksine daha da arttı. Hatta yüzü kıpkırmızı oldu.  


 


"SONRA LİNÇ EDİYORLAR" DİYEREK DALGA GEÇTİ


Stajyer hemşire ağlayan bebeğin ağzını kapattı ve o anlarda, 'Sonrasında linç ediyorlar' diyerek kamuoyundan gelen haklı tepkilere dalga geçti.

Onu kayda alan arkadaşı bile bir an için içinde bulunduğu hatanın farkına vardı ama o bu davranışına devam etti.


İŞTE O SKANDAL GÖRÜNTÜLER:

 

SAĞLIK BAKANLIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Sağlık Bakanlığı yaşanan bu börüntüler üzerine açıklama yaptı. Sağlık Bakanlığı'nca hastane ve hemşire hakkında soruşturulma açıldığı öğrenilirken yapılan açıklamada; 'Yaşanan olayla ilgili inceleme neticesinde ihmal ya da kusuru olanlar hakkında gerekli işlemler uygulanarak kamuoyuyla paylaşılacaktır' denildi.

 
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180