Rasim Sabah'ı Öldüren Polise 18 Yıl Hapis İstemi

Samsun'un İlkadım ilçesi Saathane Meydanı'ında Rizeliler Fırını önünde araç park yeri nedeniyle çıkan kavgada Rasim Sabah'ı (34) öldüren, Fatih Cepniler'i (36) yaralayan, polis memuru Adem Y. hakkında hazırlanan iddianame de 12 ila 18 yıl arasında hapsi istendi.

Rasim Sabah'ı Öldüren Polise 18 Yıl Hapis İstemi

 

Pazar Mahallesi Saathane Meydanı yakınlarındaki bir fırının önünde 9 Temmuz'da çıkan silahlı kavgada Rasim Sabah'ı (34) öldüren, Fatih Cepniler'i (36) yaralayan Emniyet Müdürlüğü İlyasköy Polis Merkezi'nde görevli polis memuru Adem Y. hakkında Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame, Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

 

POLİSİN EŞİ SERBEST KALDI
İddianamede, sanığın eşi A.Y. hakkında "yaralama, ruhsatsız ateşli silahlarla mermiler satın alma, taşıma veya bulundurma suçundan kovuşturmaya yer olmadığına" karar verildi.

 

ARABANI BURADAN KALDIR
"Adem, sevk ve idaresindeki araç ile saat 19.20 sıralarında Saathane Meydanı'na geldi. Eşinin manavdan vişne almak istemesi üzerine Adem aracını durdurdu. Eşi A.Y. de araçtan inerek 30-40 metre kadar ileride bulunan manava doğru ilerlemeye başladı. Adem ise aracını maktul Rasim'in iş yeri önüne geri manevra ile park etti. Bu esnada iş yerinin hemen önünde oturan Rasim ile kuzeni olan müşteki şüpheli Fatih, Adem'e seslenerek aracı iş yerinin önünden kaldırmasını istedi. Adem'in polis olduğunu ve aracını kaldıracağını söylemesine rağmen maktulün, Adem'den aracını kaldırmasını istemesi üzerine aralarında tartışma çıktı."
Bu sırada maktulün oturduğu tabureden kalkarak Adem Y'nin aracının kapısını açarak içeri girdiği ve tartışmaya devam ettikleri aktarılan iddianameye, şöyle devam edildi:

 


TAHRİK EDİLDİM VURDUM
"Maktul Adem'e hakaret edip araçtan çıktı ve bir müddet dışarıda bekledikten sonra birden aracın arkasından dolaşarak sürücü kapısına doğru yöneldi. Bu esnada müşteki şüpheli Fatih ise aracın ön tarafından dolaşarak sürücü tarafına geldi. Çevrede bulunan vatandaşlar, maktulü sürücü kapısından uzaklaştırdı ancak müşteki şüpheli Fatih aracın kapısını açtı. Bu esnada Adem, Fatih'e hakaret etti. Fatih ise Adem'i yakasından tutup çekerek araçtan çıkardı, kapıya sıkıştırdı ve yumruklarla vurmaya başladı. Bu durumu gören Rasim de kavgaya dahil oldu ve Fatih ile Adem'e yumruklarla vurmaya başladı. Fatih ile maktul, Adem'e küfredip hakaret etti. Adem, alışveriş yapmakta olan eşinden bulunduğu yere gelmesini istedi. Adem, el çantasını eşinden alarak tekrar alışveriş yapması için gönderdi. Göz göze geldikleri sırada Rasim Adem'e yine hakaret etti. Adem, Fatih ve Rasim'in kendisini kemik kırığı oluşturacak şekilde darbetmeleri nedeniyle haksız tahrik altında kalarak el çantasındaki tabancasını alıp maktule doğru 4 el ateş etti. Seken mermilerden müşteki Fatih de yaralandı."

 

KEMİKLERİMİ KIRDILAR
Tutuklu sanık Adem Y'nin adli muayene raporuna göre hayati tehlikeye neden olmamakla birlikte giderilemez biçimde yaralandığı, vücudunda orta derecede kemik kırığı meydana geldiği belirtilen iddianamede, Cepniler ve Sabah'ın yumruklarla vurmaları nedeniyle sanığın eylemini haksız tahrik altında gerçekleştirdiği değerlendirmesinde bulunuldu.

 

12 -18 ARASINDA HAPİS CEZASI İSTENİYOR
İddianamede, sanığın "haksız tahrik altında kasten öldürme" suçundan 12 ila 18 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER