Plan Ters Tepti Samsunlular Rusya’ya Gitti

Samsun’un tanıtımı için 15 Rus kadın bloggerın şehrin sokaklarında seksi pozlar vererek tanıtımı yapıldı. Amaç Rus turistleri Samsun’a çekmekti ama Samsunlular Rusya’ya akın etti.

Plan Ters Tepti Samsunlular Rusya’ya Gitti

 

Samsun ile Karadeniz'in hemen karşı kıyısında bulunan Rusya'nın Krasnodar şehirleri arasında turizmi geliştirmek için Haziran ayı başında iki şehirde çeşitli tanıtım etkinlikleri düzenlenmişti.

 

RUSYA’DA SAMSUN TANITIMI YAPILDI

Krasnodar şehrinin en işlek caddelerinde çalışan toplu taşıma araçları giydirilerek Samsun'un tanıtımı yapılmış, bilbordlara Samsun'u tanıtıcı reklam afişleri asılmıştı.

 

RUS KIZLAR SAMSUN SOKAKLARINDA FOTOĞRAF ÇEKTİ

Rusya'da ünlü olan 15 kadın blogger Samsun'a gelerek 4 gün boyunca şehrin en işlek noktalarının yanı sıra tarihi ve turistik mekanlarda vakit geçirip çektikleri fotoğraf ve videoları sosyal medya hesaplarında yayınlayarak takipçileriyle paylaşmıştı.

 

RUS BLOGGERLARIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLA

 

RUS KIZLAR TEPKİ ÇEKTİ

Rus blogerların Ramazan ayında açık seçik fotoğraflar çekinerek sosyal medyada paylaşılmasını hoş karşılamayan bir grup vatandaş; “Samsun’u tanıtıyorsunuz ama bu şekilde olmaz. Samsun’a gelen kızların ne olduğu belli değil. Açık seçik, çıplak fotoğraflar paylaşıyorlar. Ramazan ayına saygısızlıktır bu yaptıkları. Tanıtım bir ay sonra yapılsa ya da bir ay önce yapılsa olmaz mıydı?” dedi.

 

 

PLAN TERS TEPTİ SAMSUNLULAR RUSYA’YA GİTTİ

Yapılan bu tanıtımların ardından iki şehir arasın da haftada iki gün başlatılan direk uçak seferlerine ilginin her gecen gün arttığını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, "Bu tanıtımlardan sonra turizmin patlamasını beklemiyorduk. Bu uzun vade de zamanla gelişmesi gereken bir hareketlilik. Henüz istatiski bir rakam çıkarmadık, ancak görünen o ki Krasnodar'dan Samsun'a gelen turist sayısında gözle görülür artış yaşanıyor. Buradan da Krasnodar'a giden insan sayısında da artışlar olmaya başladı." dedi.

RUS BLOGGERLARIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLA

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 08:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER