Piazza'da Engelsiz Spor Ve Sanat Şöleni

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, engelli bireyler, Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde düzenlenen Engelsiz Spor ve Sanat Şöleni’nde bir araya geldiler.

Piazza'da Engelsiz Spor Ve Sanat Şöleni

 

SAMSUN/ Dünya’da ve Türkiye’de engelli bireyleri anlamak, sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla her yıl kutlanan “Dünya Engelliler Günü”nde, Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, kent protokolünün de yer aldığı, farkındalık oluşturan önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. 


Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Özel Sporcular ve Engelliler İl Spor Merkezi işbirliğinde düzenlenen “Engelsiz Spor ve Sanat Şöleni”nde, engelli bireyler engelleri nasıl aştıklarını gözler önüne serdiler.

 

 

Mimarisi engelli bireylerin rahatça dolaşmasına imkan veren Piazza AVM’deki şölene, Samsun Valisi Osman Kaymak, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Erkan Özcan, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Gsim Spor Şube Müdürü Süleyman Demirtaş ile seçkin bir davetli grubu katıldı.

 

Saygı duruşu ve işaret diline çevrilen İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından birbirinden renkli gösteriler ve yarışmalar gerçekleşti.

 

Piazza AVM’nin zemin katında düzenlenen etkinlikler, bedensel, görme ve işitme gibi çeşitli engeli bulunan bireylerin "Ceddin Deden Neslin Baban" sözleriyle başlayan marş eşliğinde  ve ellerinde Türk bayraklarıyla kortej yürüyüşü yaparak ziyaretçileri selamlamasıyla devam etti. 


Engelli bireylerin, ‘engelli olmanın hiçbir şeye engel olmadığını’ kanıtlarcasına tekerlekli sandalyeyle yaptıkları zeybek gösterisi duygu dolu anlara sahne oldu. 19 Mayıs İşitme Engelli Okulu öğrencilerinin sergilediği vals ve lirik dans gösterileri de ziyaretçilerden büyük alkış topladı. 

 


 

“Engelsiz Spor ve Sanat Şöleni”, engelli bireylerin,  spora hiçbir şeyin engel olamayacağını gözler önüne seren sportif yarışmalarla sona erdi. Engelli bireyler yarışmalarda büyük heyecan yaşarken, onları izleyen aileleri de gurur tablosu oluşturarak, onlara moral ve motivasyon sağladılar.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER