Osman Genç'in Kaderini Belirleyen Mahalle

Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in Yavuzselim Mahallesi'ne yaptığı hizmetler durmak bilmiyor. İşte Osman Genç'İn neden bu mahalle ile bu kadar ilgilendiğine bir göz atalım.

Osman Genç'in Kaderini Belirleyen Mahalle

 

Yavuzselim Mahallesi, Canik Belediyesi tarafından yapılan alt ve üst yapı çalışmalarıyla estetik bir görünüm kazanırken, dönüşüm projesi kapsamında kırmızı-beyaza boyanan evler, Türk bayrağı görünümüyle mahalle halkını gururlandırıyor. Daha önce Toptepe ve Hacıismail Mahallelerinde uygulanan "Güzel Evim Mutlu Geleceğim" projesi kapsamında 46 sokakta boyasız ve sıvasız 325 yorgun binanın yenilendiği mahallenin bazı sokakları kırmızı-beyaza boyanırken, mahalleli de binalara ay ve yıldız motifi yaparak Türk Bayrağı görünümü kazandırıyor.

 

'HEM FİZİKİ HEM TOPLUMSAL DÖNÜŞÜM'

Telekom ve elektrik hatları yer altına alınan, doğalgaza kavuşan, yağmur suyu, kanalizasyon ve aydınlatma işleri yapılan mahalledeki dönüşüm, kum, çakıl ve boyası belediye tarafından karşılanan dönüşüm sayesinde güzel bir görünüme kavuşurken, belediye tarafından mahallede yapılan Hanım Konakları, Sıbyan Mektebi, Müzik Okulu, Halı Saha gibi sosyal ve kültürel yatırımlarla da toplumsal dönüşüm sağlıyor.

 

 

'DİĞER BELEDİYELERE ÖRNEK'

Karadeniz'in en büyük kentsel dönüşüm projelerine imza attıklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Dönüşüm projelerimizle güzel bir şehirleşme örneği sunuyoruz. Ayrıca yarınlarımız olan çocuklarımıza ve insanlarımıza çok daha güzel yaşam alanları oluşturuyoruz. Toptepe, Hacıismail ve Yavuzselim'de uyguladığımız, Kuzey Yıldızı ve Gaziosmanpaşa Mahallelerimizde de çalışmalarını sürdürdüğümüz Güzel Evim Mutlu Geleceğim projemiz diğer şehirlerdeki belediyelere de örnek olmaktadır" dedi.

 

 

ŞEHİR VE İNSAN İLİŞKİSİ

Fiziksel dönüşümün sonucunda toplumsal dönüşümün de gerçekleştiğine işaret eden Başkan Genç, "Şehrin estetiği mimarisi, insanın estetiği ise ahlaktır. Şehir, aynı zamanda içinde yaşadığı insanlara da kimlik sunar. Bu nedenle bütün çabamız şehir ve insan arasındaki bu organik bağı korumaktır. Şehrin estetikliği, o şehirde yaşayan insanların psikolojisini, davranışlarını ve sosyo-kültürel gelişimini etkiler. Bu nedenle mahallelerimizde uyguladığımız Güzel Evim Mutlu Geleceğim projemizi çok önemsiyoruz" dedi.

 

 

'BİRLİĞİMİZİ KİMSE YIKAMAZ'

Türkiye'nin birlik ve beraberliğini sağladığı bugünlerde Yavuzselim Mahallesi'ndeki kırmızı-beyaz görünümün çok daha anlam taşıdığını ifade eden Genç, "Bu mahallemizde yaşayan insanlarımız Türkiye'mizin birlik ve beraberliğine her zaman katkıda bulunmuş insanlarımız. Biz binalara kırmızı-beyaz görünüm kazandırdıktan sonra Yavuzselim Mahallemizdeki insanlar binalarına ay-yıldız motifi yaparak, bu dönüşümü daha da anlamlaştırdılar. Yavuzselim Mahallemizdeki bu Türkiye sevgisi, ülkemizi ve bu birlik-beraberliğimizi hiç bir gücün yıkamayacağının göstergesidir" diye konuştu.

 

 

YAVUZ SELİM MAHALLESİ KADERİNİ BELİRLEDİ

Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in özellikle Yavuz Selim mahallesine hizmet etmesinin de bir nedeni var. Osman Genç'i adete ipin ucundan alan bu mahalleye Genç'in vefa borcu var. 2014 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde AK Parti'den aday olan Osman Genç'in seçim sonuçları açıklanmaya başladığında en yakın rakibi MHP'li Atıf Yiğit' oy çoğunluğuyla önde gidiyordu. Sandıkların bir bir açılmasıyla Osman Genç'e açık ara fark atan Atıf Yiğit, Canik ilçesinde çoktan kutlamalara başlamıştı bile. Osman Genç bu durumdan bayağı rahatsız olmuş durumdaydı. Yıllardır hizmet verdiği Canikliler'in oylarının çoğunu alamaması düşüncesi Genç'i rahatsız etmişti. Son sandıkların açılması yine de bekleniyordu. 200 Evler ve Yavuz Selim mahallelerinin sandıkların açılması ve sayılmasıyla Osman Genç'İn adete kaderi değişmişti. Bu iki Roman vatandaşların yaşadığı mahallede oy patlaması yaşanmıştı. Açılan son sandıklarda büyük bir oran farkıyla Osman Genç'e verilen oylar çıkmıştı. Ve seçim sonuçları bu iki mahallenin ipi göğüslemesiyle Osman Genç'in lehine dönüşürek, Osman Genç tekrar başkan olmuştu. Bu yüzdendir ki Osman Genç'in etrafında her zaman Roman vatandaşların yeri vardır. Osman Genç Romanları, Romanlar ise Osman Genç'i çok seviyor.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2016, 12:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 2 yıl Önce

Allah belanızı versin.

ali
ali - 2 yıl Önce

Allah belanızı versin.

gulsen
gulsen - 2 yıl Önce

Allah bin belanizi versin birde muslumanliktan bahsederler Allah sizi bildigi yapsin yarabbim

Tamer camlı
Tamer camlı - 2 yıl Önce

Yerle bir olun. Sürünün. ...bu ne terbiyesizlik. ...insan bukadarmi değersiz. ...Bim senin yatacak yerin yok

Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz - 2 yıl Önce

Bir daha gıda üretimi ve ticareti yapamayacak şekilde yasaklanması vede cezalandirilmalilar

İsmet.
İsmet. - 2 yıl Önce

YAHU BUNLARA KÜFÜR ETMEYİPTE NE DİYECEKSİN ! ALLAH BELANIZI VERSİN KANSER OLUP CİĞERLERİNİZ YANSIN ! ALLAHSIZ .....BNELER !

Semih
Semih - 2 yıl Önce

.......erefsizler.

Özge
Özge - 2 yıl Önce

Allahutealadan korkmayan kan dökğcü insanlar cihanı sarmış bir de siz üstüne ne üdüğü belirsiz şeyleri sağlıklı gıda diye insanlara yediriyorsunuz. İnsanlığımızdan utanır olduk.


SIRADAKİ HABER