Osman Genç; Özel Sektörlerin Önünü Açmalıyız

Samsun Canik'te Türkiye genelinde faaliyet gösteren Met's Spor Firmasını ziyaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "İşadamlarımıza kapımız her zaman açık. Çünkü biz şehrin özel sektör eliyle gelişeceğine ve büyüyeceğine inanıyoruz" dedi.

Osman Genç; Özel Sektörlerin Önünü Açmalıyız

 

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik'te faaliyet gösteren Met's Spor Firmasını ziyaret etti. Burada firma yetkilileriyle görüşen ve üretim yerlerini gezen Başkan Genç, yaptıkları çalışmalar sonucunda ilçenin her geçen gün yeni yatırımlar çektiğine dikkat çekerek, şehrin ve insanların yararına yönelik yatırım yapmak isteyen işadamlarına kapılarının sonuna kadar açık olduğunu söyledi.

 

'ŞEHİRLER YARIŞIYOR'

İşadamı ve sanayicilerin, şehrin ve ülkenin gelişiminde önemli yere sahip olduğuna işaret eden Genç, "21. yüzyılda artık şehirler yarışıyor. Şehirlerin yarıştığı günümüzde yerel yönetimlerin şehre yapacağı katkı çok önemli. Bizler de Samsun'u daha iyi noktalara taşımanın gayreti içerisindeyiz. Bütün çabamız bu şehrin yaşayanlarının yaşam standartlarını daha iyi hale getirmek. Onun için işadamlarımıza kapımız her zaman açık. Çünkü biz şehrin özel sektör eliyle gelişeceğine ve büyüyeceğine inanıyoruz" dedi.

 

'ŞEHRİN VİZYONU GENİŞLETİLMELİ'

Şehri ileriye taşıyacak olanların yerel yönetimler olduğuna da vurgu yapan Başkan Genç, "Yeni Türkiye’de yerel yöneticiler, tıpkı bir şirketin CEO'su gibi olmalıdır ve şehrin kaynaklarını en verimli şekilde kullanmalı, şehrin vizyonunu genişletmelidir. Yeni Türkiye'de Yeni Samsun'u oluşturmamız gerekiyor. Bu manada şehrimize yapılan her özel yatırım bizim için ayrı önem taşımaktadır. Bu manada ilçemize ve şehrimize katkısı bulunan Met's Spor'un yatırım için ilçemizi tercih etmesi bizleri mutlu etmiştir" diye konuştu.

 

'SAMSUN'DA POTANSİYEL VAR'

Samsun'un geçmişte önemli bir ticaret merkezi olduğunu hatırlatan Başkan Genç, "Samsun geçmişte ülkemizin en önemli şehirlerinden bir tanesiydi. Yani şehrimizi tıpkı geçmişteki eski günlerine döndürebiliriz. Ancak bunun için öncelikle bu şehrin dinamiklerinin birlik ve beraberlik içeresinde hareket etmesi gerekiyor. Samsun'da bu potansiyel fazlasıyla var. Hatta Samsun'un ulaşım, tarım, jeopolitik konum, insan gücü gibi avantajları şehrimizi bir kaç adım daha öne çıkarıyor. Eğer yatırımcılarımıza şehir olarak güven verebilir ve gerekli kolaylıkları gösterebilirsek Samsun'u çok daha iyi yerlere getirebiliriz" ifadelerini kullandı.

 

Ziyaret sonunda firma yetkilileri Başkan Genç'e, kendi ürettikleri Samsunspor forması hediye etti.

 
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2017, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

banner116