Osman Çetinkaya 106 Bin Lira Tazminat Ödeyecek

AK Parti eski il Başkanı Osman Çetinkaya’nın, Yıldırım Osmanlı İnşaat Taahhüt ortaklığında Karasamsun Mahallesi’nde inşa ettiği Zirve Park Evleri’nde taahhüt ettiği yüzme havuzu, kapalı spor salonu, jeneratör gibi ortak kullanımların hiç birisinin yapılmadığı gerekçesiyle tazminat ödeyecek.

Osman Çetinkaya 106 Bin Lira Tazminat Ödeyecek

 

AK Parti eski il Başkanı Osman Çetinkaya’nın, Yıldırım Osmanlı İnşaat Taahhüt ortaklığında Karasamsun Mahallesi’nde inşa ettiği Zirve Park Evleri’nde müşterilerine vadettiği birçok şeyi yapmadığını iddia edilmişti. Site sakinlerinde Halit Önem, Osman Çetinkaya’nın, kendilerine sattığı dairelerle ilgili hazırladığı katalogda taahhüt ettiği yüzme havuzu, kapalı spor salonu, jeneratör gibi ortak kullanımların hiç birisini yapmadığını, site sakinleri olarak mağdur olduklarını belirterek dava açtı.

 

SİTEYİ EKSİK TESLİM ETTİ

Çetinkaya’nın kendilerine sattığı dairelerle ilgili yapmayı vadettiği kapalı yüzme havuzu, kameralı 7/24 güvenlik, jeneratör, klima tesisatı, spor salonu, her odada internet, çocuk parkı, çevre peyzaj gibi bir çok sosyal yapıyı yapmadığı öğrenildi.

 

DAİRELERİN METKARELERİNDEN ÇALMIŞ

Çetinkaya’nın hazırladığı katalogda, kendilerine satılan dairelerin 185 metrekare olduğunun beyan edilmesine rağmen sözleşmede 129 metrekare olduğu ortaya çıktı.

 

DAİRELERİ SATARKEN AK PARTİYİ DE KULLANDI

Osman Çetinkaya’nın sattığı daireleri bitmeden aldığı için katalog üzerinden satın aldığını ifade eden Halit Önem, Çetinkaya’yı tanımadığını ama kendisini AK Parti üçüncü dönem İl Başkanı olarak tanıttığını ve kesinlikle hazırladığı kataloğa sadık kalacağını, AK Parti İl Başkanlığı yapmış bir kişinin yalan konuşmasının söz konusu olamayacağını söylemesi üzerine üç daire satın aldığını sözlerine ekledi. Önem, Çetinkaya’nın bu yaptığının ne anlama geldiğini kamuoyunun takdirine bırakıyorum dedi.

 

ÇETİNKAYA TAZMİNAT ÖDEYECEK

Samsun Zirve Park Evleri site sakini Halit Önem, Zirve Park Evleri’nde ki taahhüt edilenlerin yapılmadığı ve dairelerinin metrekarelerinin eksik olduğu gerekçesiyle Osman Çetinkaya’ya dava açtı. Mahkeme heyeti, Osman Çetinkaya’nın 106 Bin Lira tazminat ödemesine hükmetti.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER