Necattin Demirtaş’ın Özü Sözü Bir Değilmiş

İlkadım Belediye Başkan Aday Adayı Necattin Demirtaş’ın katıldığı bir programda MHP’den başka bir partiden aday olmayacağını söylemesi üzerine farklı siyasi partilerden aday olma girişimleri tepki çekti. Demirtaş katıldığı televizyon programında; “Hiçbir partinin kalıbına girmem, benim belediye başkanlığı gibi bir derdim yok. Bir duruş derdim var. Olsak ta olur, olmasak ta olur. Bir kere yaptım. İki kere yapacağım diye bir durum söz konusu değil. Belediye Başkanı olmak için hiçbir partinin kalıbına girmem. İnandıklarımdan bugüne kadar hiç taviz vermedim. Yarında vermeyeceğim” dedi.

Necattin Demirtaş’ın Özü Sözü Bir Değilmiş

 

31 Mart Yerel Seçimleri için MHP’den adaylık başvurusu yapan İlkadım Belediyesi Eski Başkanı Necattin Demirtaş, partisinden aday olamayınca MHP’den istifa ederek başka partilerde aday olma telaşını sürdürmesi kamuoyunda şaşkınlığa neden oldu.

 

HER PARTİ’DE ADI GEÇTİ

İlk önce Bağımsız devamında BBP, Saadet Partisi ve son olarak İYİ Parti ile görüşmeler yaptığı yönünde ismi öne çıkan Necattin Demirtaş’ın, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu’nun  ‘Demirtaş’ın İYİ Parti’den aday olmak istediği’ şeklindeki açıklaması gariplikle karşılandı.

 

HİÇBİR PARTİNİN KALIBINA GİRMEM!

MHP İlkadım Belediye Başkanı Aday Adayı olarak katıldığı bir televizyon programında konuşan Necattin Demirtaş, “ Duruşumla bugüne kadar doğru mesajlar verdim.  Beni yakınen tanıyan insanlar bilir. Rol falan yapmıyorum. Benim tarzım değil. Herkes beni bilir. Benim belediye başkanlığı gibi bir derdim yok. Bir duruş derdim var.  Farklı bir siyaset algısını topluma kazandırmak istiyorum.  Bir daha başkan olup olmamamın ehemmiyeti yok.  Olsak ta olur, olmasak ta olur. Bir kere yaptım. İki kere yapacağım diye bir durum  söz konusu değil. Belediye Başkanı olmak için hiçbir partinin kalıbına girmem. İnandıklarımdan bugüne kadar hiç taviz vermedim.  Yarında vermeyeceğim ” dedi.

DEMİRTAŞ’TAN TUTARSIZ AÇIKLAMALARA SOSYAL TEPKİ

Özümüz bir sözümüz bir sloganı ile dürüst ve güvenilir başkan imajı çizmeye çalışan Necattin Demirtaş’ın katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamaları sosyal medyada tepki gördü. Söylemleri ile eylemleri tutmayan, tutarsız bir tavır sergileyen Necattin Demirtaş’ın açıklamaları sosyal medyada en çok konuşulan gündem oldu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER